تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
 

تازه‌ترین گزارش میدانی از مرز مهران و تردد زائران اربعین+ تصاویر

Share/Save/Bookmark
تازه‌ترین گزارش میدانی از مرز مهران و تردد زائران اربعین+ تصاویر
 
حدود ۱۰ روز به مراسم اربعین حسینی باقی‌مانده اما حضور زائران اربعین حسینی برای رهسپاری به عتبات عالیات در مرزها شدت بیشتری می‌گیرد؛ تعداد حضور زائران در مرز مهران بیش از سایر نقاط گزارش می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هنوز 10 روز به مراسم اربعین حسینی باقی مانده که جمعیت کثیری از زائران اربعین از طریق مرز مهران واقع در استان ایلام برای شرکت در بزرگترین راهپیمایی جهان عازم کشور عراق می‌شوند.

هر ساعت و لحظه به لحظه بر تعداد مشتاقان عزیمت به کربلای معلی از مرز مهران افزوده می‌شود و به‌طور حتم این جمعیت در روزهای آینده افزایش می‌یابد.

در حال حاضر شهر مرزی مهران مملو از ماشین و جمعیت زائران اربعین حسینی است و ماموران ناجا در حال هدایت جمعیت به سمت پایانه مرزی مهران هستند.
به علت تراکم بالای زائران، نیروهای نیروی انتظامی از 5 کیلومتر مانده به پایانه مرزی، برای جلوگیری از ازدحام بیشتر، جمعیت حاضر را به صورت گروهی به سمت سالن مرزی برای کنترل گذرنامه و ویزا رهسپار می‌کنند.

موکبهای ایرانی نیز حال و هوای زیبایی به این پیاده‌روی بخشیده‌اند و تعدادی از آنها چادرهای خود را در مرز برپا کرده‌انده و به زائران خدمات می‌دهند.
اما در ساعات اخیر گردوغبار یمی از مهمترین دغدغه‌های مناطق مرزی و مهران بوده است؛ هم اکنون گردوغبار نسبتاً غلیظی در فضای شهر و منطقه مرزی مهران وجود دارد و نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس نیز آماده خدمت رسانی به بیماران تنفسی و سایر بیماران که دچار مشکل شده اند، هستند.

م
کد مطلب: 391312
مرجع : تسنیم