تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
 

سرقت علمی نماینده سراوان جهانی شد!

Share/Save/Bookmark
سرقت علمی نماینده سراوان جهانی شد!
 
‏پروفسور آلمانی دانشگاه فرایبورگ، نویسنده‌ی مقاله‌ای که محمد باسط درازهی از آن سرقت علمی کرده، نسبت به سرقت نماینده‌ی «پارلمان اسلامی ایران» از پژوهش وی اعتراض کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شامگاه دوشنبه - 26 آذر امسال، فیلمی از "محمدباسط درازهی" نماینده مردم سراوان در مجلس، میان کاربران فضای مجازی دست به دست شد که نشان می‌داد این نماینده با یکی از کارمندان گمرک درگیری لفظی داشته است، این فیلم و توهین‌های "دُرازهی" با واکنش‌ گسترده کاربران فضای مجازی مواجه شد تا جایی که نمایندگان مجلس و حتی هیئت‌رئیسه نیز به موضوع حساسیت پیدا کردند.

چند روز پس از این اتفاق، محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در خبری به تسنیم گفت که پرونده نماینده سراوان پس از بررسی در این هیئت مختومه شده است، این اظهارات نیز با مخالفت کاربران فضای مجازی  و محافل رسانه‌ای مواجهه شد. با این حال تعدادی از نمایندگان مجلس از او به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرده‌اند.

حالا، خبر دیگری در فضای مجازی میان کاربران دست به دست می‌شود که نماینده مردم سراوان را به سرقت علمی متهم می‌کند.

"ولفرام بوگارد" استاد علوم کامپیوتر دانشگاه فرایبورگ آلمان در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی اعلام کرده که محمدباسط دُرازهی نماینده مردم سراوان و عضو فراکسیون امید(اصلاح‌طلبان) مجلس مقاله، او را سرقت کرده است.


پروفسور آلمانی دانشگاه فرایبورگ، نویسنده‌ی مقاله‌ای که محمد باسط درازهی از آن سرقت علمی کرده، نسبت به سرقت نماینده‌ی «پارلمان اسلامی ایران» از پژوهش وی اعتراض کرد.‏

وی نوشته ظاهراً مولفان برای «کار» خود جایزه هم گرفته‌اند!

پروفسور وولفرام بِرگِرد برای نشان دادن این سرقت، لینک نقشه‌ی گوگل از مکان دوچرخه‌هایی که در مقاله از عکس آنان استفاده کرده را داده و نوشته جنبه‌های مختلفی از عبرت‌آموزی در این اتفاق وجود دارد...
 
**تصویر صفحه شخصی "ولفرام بوگارد":

استاد دانشگاه آلمان می‌گوید که نماینده سراوان مقاله او را سرقت کرده است
م
 
کد مطلب: 404716
مرجع : خبرگزاری دانشجو