تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
 
شورش در آمریکا؛

معترضان به تالاراصلی کنگره واردشدند/شلیک مستقیم به مردم درصحن مجلس سنا!/رئیس پلیس واشنگتن:این کودتای نظامی ترامپ است

Share/Save/Bookmark
معترضان به تالاراصلی کنگره واردشدند/شلیک مستقیم به مردم درصحن مجلس سنا!/رئیس پلیس واشنگتن:این کودتای نظامی ترامپ است
 
تصاویری منتشر شده که معترضان قبل از ورود به صحن اصلی کنگره در تیررس مستقیم نیروهای امنیتی بوده‌اند. گزارش‌ها از شلیک مستقیم به برخی افراد و کشته شدن حداقل یک تن از معترضان تا این لحظه خبر می‌دهند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: همزمان با جلسه مجلس سنا درباره تصمیم‌گیری نهایی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هواداران دونالد ترامپ با تجمع و سپس ایجاد آشوب و ور,د به ساختمان کنگره در روند برگزاری این جلسه ایجاد اخلال کردند.
 

 
این جلسه ناتمام در حالی برگزار می‌شد که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا با سرپیچی از اجرای خواسته ترامپ عملا او را تنها گذاشت و باعث خروش معترضان و ایجاد شورش در اطراف کنگره شد. رئیس پلیس واشنگتن این اقدام را کودتای نظامی رئیس جمهور دانست که با هدایت شخص ترامپ صورت گرفته است.
 

 
عملکرد پنس باعث شد تا ترامپ در توییتر علیه او موضع گرفته و بنویسد مایک پنس جرات انجام کاری را که می‌بایست برای حفاظت از کشور و قانون اساسی ما انجام شود، نداشت.
 

 
تخلیه ساختمان کنگره به حدی سریع و غیرمنتظره بوده که نمایندگان حتی فرصت خاموش کردن رایانه‌های خود را نداشته و بسیاری از اطلاعات آنان هم اکنون در اختیار نیروهای آشوبگر قرار گرفته است.
 

 
همچنین تصاویری منتشر شده که معترضان قبل از ورود به صحن اصلی کنگره در تیررس مستقیم نیروهای امنیتی بوده‌اند. گزارش‌ها از شلیک مستقیم به برخی افراد و کشته شدن حداقل یک تن از معترضان تا این لحظه خبر می‌دهند.
 

 

 

 

 
 

م
 
کد مطلب: 419134