تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۳
 

شهادت کدخدایی درباره آیت‌الله جنتی

Share/Save/Bookmark
معاون اجرائی سابق شورای نگهبان با اشاره به ۱۲ سال همکاری خود با این نهادگفت: به استقلال رأی، قانون‌مندی و بی طرفی آیت‌الله جنتی به ویژه در امر بررسی صلاحیت‌ها شهادت می‌ دهم.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی :  عباسعلی کدخدایی معاون سابق اجرایی شورای نگهبان در جلسه تودیع‌اش ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و همچنین ایام‌الله بهمن‌ماه، گفت: از اعضای شورای نگهبان که در مدت ۱۲ سال گذشته بنده را تحمل کردند تشکر می‌کنم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله رضوانی، مرحوم آیت‌الله قدیری و مرحوم آقای زواره‌ای اعضای سابق این نهاد گفت: شورای نگهبان اعضای دیگری هم داشت که اکنون در جاهای مختلفی مسئولیت دارند، از آنها و اعضای حاضر شورای نگهبان و عزیزانی که به تازگی به عضویت شورای نگهبان در آمده‌اند، نیز تشکر می‌کنم.

مشاور عالی دبیر شورای نگهبان با اشاره به تجربیات خود در این شورا، افزود: از اعضای شورای نگهبان به ویژه حضرات آیات یزدی و مؤمن و در رأس آنها حضرت آیت‌الله جنتی درس‌های بسیاری آموختم و اغراق نمی‌کنم که هر چه دارم در این ۱۲ سال در شورای نگهبان آموختم.

کدخدایی افزود: از ویژگی‌های برجسته اعضای شورای نگهبان به خصوص آیت‌الله جنتی، توجه به نظم است. پس از انقلاب اسلامی در مسئولیت‌های مختلفی که داشتم،‌ با شخصیت‌های بسیاری همکاری کردم اما دو نفر به نظم بسیار اهمیت می‌دادند. اولین شخص حضرت آیت‌الله شهید بهشتی بودند که در اوایل انقلاب در خدمتشان بودم و دومین شخص حضرت آیت‌الله جنتی هستند که همیشه بر نظم تأکید زیادی داشتند و هر گاه در جلسه‌ای اندکی تأخیر داشتیم، ایشان تذکر می‌دادند.

وی به استقلال رأی، قانون مندی و بی‌طرفی آیت‌الله جنتی به ویژه در امر بررسی صلاحیت‌ها اشاره کرد و گفت: نکته دیگری که باید شهادت بدهم، بی طرفی حضرت آیت‌الله جنتی و توجه ایشان به قوانین و مقررات است. دبیر شورای نگهبان، همواره در بررسی صلاحیت کاندیداها، از ما دلایل و مستندات را می‌خواستند و اگر این دلایل و مستندات قوی بود، تردیدی در تصمیم‌گیری نداشتند.

مشاور عالی دبیر شورای نگهبان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در توصیف آیت‌الله جنتی، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، آیت‌الله جنتی، از نعم بی بدیل الهی هستند. آن چه من از ایشان آموختم ساده‌زیستی، تأکید بر قانون و موازین اسلامی بود و این بیشترین سرمایه‌ای است که بنده حالا که از خدمت در شورای نگهبان مرخص می‌شوم، دارم.

کدخدایی با اشاره به انتخاب شایسته "ره‌پیک" به عنوان معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان و ضمن تبریک به وی افزود: از این که حضرت آیت‌الله جنتی، سکان این سمت را به دست برادر گرامی جناب آقای ره‌پیک سپردند، خوشحالم. ایشان از اساتید با سابقه و از جمله صاحب‌نظران دانشگاه بوده و با سابقه مدیریتی بسیار خوبی که دارند، قطعا آینده روشنی خواهند داشت. باید همه به ایشان کمک کنیم تا این وظیفه قانونی و اسلامی که بر عهده گرفته‌اند را به خوبی انجام دهند. بنده هم برای ایشان آرزوی موفقیت دارم.

وی با اشاره به ایام‌الله دهه فجر، گفت: جامعه اسلامی ما با حضور مبارک حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و با هدایت ایشان، جامعه از مسیرهای دیگر به مسیر اسلام آمد. همه ما باید پاسدار نظام اسلامی باشیم و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم. برای همه ما، انجام مأموریت‌های محول شده اجرایی، واجب است زیرا به فرموده حضرت امام خمینی(ره) حفظ نظام از اوجب واجبات است.

مشاور عالی دبیر شورای نگهبان تأکید کرد: بنده هیچ گاه برای سمت پیش‌قدم نشده‌ام و آنچه در مدت خدمتم در شورای نگهبان انجام داده‌ام، وظیفه‌ام بوده و منتی نیز ندارم و انشاء‌الله که خطاهایم کم بوده باشد و این خدمت باعث افتخار من است.

کدخدایی با تأکید بر لزوم تغییر و تحول در سطح مدیریت همه دستگا‌ه‌ها، گفت: تغییر در سطح مدیریت یکی از اصول مدیریتی است که باید انجام شود. من نیز از کار خسته نشدم ولی اعتقاد دارم که پست‌ها، مانند سنگر هستند و هر کسی لازم است تغییر سنگر دهد. باید افراد دیگری هم بر اساس افکار جدیدی کار کنند.

وی در مورد خاطرات خود در شورای نگهبان اظهار داشت: در هنگام بررسی صلاحیت‌ کاندیداها، افرادی از طرق مختلف سفارش می‌کردند و برای تأیید صلاحیت برخی افراد مورد نظرشان فشارهای زیادی می‌آوردند اما شورای نگهبان همواره با تأکید بر لزوم اجرای قانون و مقررات به وظیفه خود عمل می‌کرد و قاطعانه تصمیم می‌گرفت و سفارش هیچ فردی در این تصمیم‌گیری تأثیری نداشت.

مشاور عالی دبیر شورای نگهبان در پایان از همه مدیران، رؤسای دفاتر استانی و کارکنان شورای نگهبان قدردانی و برای آنها آرزوی سلامت و موفقیت کرد.
ش
کد مطلب: 200766
مرجع : تسنیم