تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۰
 

نقشه جنگی علیه ایران را انگلیس پیچیده بود

Share/Save/Bookmark
نقشه جنگی علیه ایران را انگلیس پیچیده بود
 
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: نقشه جنگی عراق علیه ایران را انگلیس خبیث پیچیده بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سعید قاسمی عصر امروز در جمع مردم شهرستان رودسر با اشاره به عملیات فتح‌المبین دوران دفاع مقدس اظهار کرد: از ۲۲ بهمن سال ۵۷ تا ۳۱ شهریور سال ۵۹ درگیری علیه انقلاب اسلامی آغاز شد و عملیات فتح‌المبین معروف به فتح‌الفتوح از عملیات‌های مهم در دفاع مقدس بود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس برگزاری تجلیل از شهدای فتح‌المبین در رودسر را نشانه قدرشناسی مردم دانست و تصریح کرد: مردم در نظام اسلامی تحت هیچ شرایطی فداکاری رزمندگان و شهدا را فراموش نمی‌کنند.

وی با موثر دانستن برگزاری مراسم گرامیداشت شهدا، افزود: تهاجم فرهنگی دشمن در داخل تمام خانه‌ها رسوخ کرده و فتنه جنگ نرم وارد روستاها نیز شده است.

قاسمی با بیان اینکه گیلان استان شهیدپرور است، گفت: مردم گیلان در مقاطع مختلف حق خود را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ادا کرده است.

قاسمی با اشاره به اینکه درباره انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کمتر از ۱۰ صفحه در کتاب‌های درسی نوشته شده است، خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور، امام شناسی (ره)، انقلاب‌شناسی و دفاع مقدس را به نسل امروز جامعه می‌آموزد.

وی برگزاری یادواره شهدا را موجب حفظ دستاوردهای انقلاب دانست و یادآور شد: طرح هجمه به ایران مصادف با ۳۱ شهریور سال ۵۹ کار انگلیس خبیث بود.

قاسمی تصریح کرد: قرار بود اگر کودتا علیه دولت مصدق محقق نشد حمله از طرف عراق علیه ایران اتفاق بیفتد.

به گفته وی، حمله عراق از شلمچه، جفیر، چذابه، هویزه و فکه برای تسخیر اهواز صورت گرفت و هنگام پذیرش قطعنامه در سال ۶۷ عراق دوباره به ایران حمله کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه نقشه جنگی عراق علیه ایران را انگلیس خبیث پیچیده بود، یادآور شد: بحرین و هرات در گذشته جزو ایران بودند و هر بار که به ایران حمله شد شاهان بی‌کفایت بخشی از ایران را از دست دادند اما در جنگ نابرابر هشت ساله رزمندگان ما اجازه اشغال و جدا شدن ذره‌ای از خاک این مرز و بوم را به دشمن ندادند.

وی با تصریح بر اینکه تفکر روح‌الله خمینی (ره) منطقه را فرا گرفته است، متذکر شد: انقلاب اسلامی با تمام فرازها و فرودها ۳۷ ساله شده اما اسناد تاریخی انقلاب اسلامی در فیلم‌ها و کتاب‌های درسی نیست.
منبع: فارس
کد مطلب: 269410