تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۰
 

فرانسه در زاهدان آزمایشگاه احداث می کند

Share/Save/Bookmark
ایران و فرانسه، قرارداد ساخت دو آزمایشگاه را امضا کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در سفر وزیر بهداشت کشورمان به پاریس، ایران و فرانسه قرارداد ساخت دو آزمایشگاه را امضا کردند.

این دو قرار داد میان انستیتو پاستور ایران و یک بنیاد خیریه فرانسه امضا شد.

دکتر مصطفی قانعی رئیس انستیتو پاستور ایران پس از امضای این قرارداد، گفت: طبق قرارداد، این بنیاد خیریه از ابتدای سال نو میلادی احداث یکی از آزمایشگاه ها را در زاهدان آغاز می کند.

وی افزود: این آزمایشگاه، تشخیص بیمارهای عفونی خطرناک خواهد بود که جمع هزینه های ساخت و تجهیز این آزمایشگاه را این بنیاد تقبل کرده و ایران زمین آن را از طریق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اختیار این بنیاد قرار خواهد داد.

قانعی افزود: در واقع این قراردادی چهارجانبه میان وزارت بهداشت ایران، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، انستیتو پاستور ایران و بنیاد خیریه فرانسوی است که براساس قرارداد به کشورهای پاکستان و افغانستان هم خدمات ارائه خواهد شد.

رئیس انستیتو پاستور گفت: قرارداد دوم هم به ساخت آزمایشگاه دیگری اختصاص دارد که قرار است در انستیتو پاستور کرج، در خصوص تشخیص با سطح امنیتی بالاتر بیماری های عفونی خطرناک، ساخته شود.

قانعی افزود: بودجه ساخت این آزمایشگاه را وزارت بهداشت پرداخت خواهد کرد و این بنیاد در ساخت، تجهیز و راه اندازی این مرکز مشاوره خواهد داد. این دو قرار داد در حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان امضاء شد.

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت کشورمان که به دعوت همتای فرانسوی خود به پاریس سفر کرده بود، در روز نخست این سفر با نمایندگان شرکت کارفرمایان فرانسه در بخش سلامت و نیز با خانم ماری سل تورن وزیر سلامت فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

وی همچنین از بخش های اورژانس، پژوهشی و درمانی بیمارستان نیکل پاریس و ساختمان انستیتو پاستور فرانسه نیز بازدید کرد.
م
کد مطلب: 305424
مرجع : فارس