تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۸
 
امام جمعه دورود مطرح کرد

حضور مردم در راهپیمایی 13 آبان پشتوانه برجام است / ملت ایران همواره در مقابل استکبار ایستاده‌ است

Share/Save/Bookmark
حضور مردم در راهپیمایی 13 آبان پشتوانه برجام است / ملت ایران همواره در مقابل استکبار ایستاده‌ است
 
امام جمعه شهرستان دورود گفت: مراسم راهپیمایی روز 13 آبان با توجه به شرایط اجرای برجام و توافق هسته‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه حضور مردم در این مراسم یک پشتوانه بسیار قوی برای برجام است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام رضا حقیان شامگاه امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم راهپیمایی 13 آبان در شهرستان دورود ضمن گرامی‌داشت هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: از نگاه دین مبین اسلام همه روزها و ماه‌ها از نظر ماهوی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، اما برخی رویدادها و حوادث باعث مقدس شدن برخی از زمان‌ها و مکان‌ها می‌شود که به عنوان مثال می‌توان به واقعه غدیر و یا پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 اشاره کرد.
وی با اشاره به اهمیت روز 13 آبان در تاریخ انقلاب یادآور شد: رخداد مهمی که در این روز صورت گرفت، باعث تقدس این روز شد، تا از این روز به عنوان یوم‌الله نام برده شود.
امام جمعه شهرستان دورود اضافه کرد: آنچه که این روز را متمایز کرده است، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام بود که این رخداد از سوی امام راحل(ره) به عنوان انقلاب دوم بیان شده است.
وی با بیان اینکه استکبار هیچ‌گاه به پایان نمی‌رسد، گفت: در طول تاریخ ظاهر استکبار تغییر می‌کند و شکل برخورد خود را با سایر کشورها تغییر می‌دهد، اما هیچ‌گاه از بین نمی‌رود چراکه خوی تمام نشدنی آن در ذات کشورهایی همچون آمریکا و سایر کشورهای غربی قرار دارد.
حقیان تأکید کرد: تا زمانی که استکبار وجود داشته باشد، مقاومت و ایستادگی ملت ما در مقابل مستکبران ادامه دارد.
وی با اشاره به توافق‌های صورت گرفته در پرونده هسته‌ای ایران و اقدامات در دست انجام تحت عنوان برجام یادآور شد: مراسم راهپیمایی روز 13 آبان با توجه به شرایط اجرای برجام و توافق هسته‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه حضور مردم در این مراسم یک پشتوانه بسیار قوی برای برجام است.
این مسئول هدف از تشکیل این جلسه را سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم در شهر دورود بیان کرد و گفت: مشارکت در این مراسم یک تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و همچنین روحیه شهادت‌طلبی و شهدا است.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم برگزاری این مراسم در شهر چالانچولان از توابع شهرستان دورود یادآور شد: در شرایطی که بخش سیلاخور دارای مرکز شهری است، باید این مراسم با برنامه‌ریزی مسئولان بخش و شهر چالانچولان با کیفیت بسیار خوبی برگزار شود.
مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در شهرستان دورود از دو مسیر میدان امام رضا (ع) و میدان ولایت به سمت میدان امام حسین (ع) از ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.د
کد مطلب: 307874
مرجع : فارس