تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
 
پزشکیان، سعیدی، فرهنگی، حسن نژاد، پیرموذن و ...:

نمایندگان آذربایجان شرقی،غربی و اردبیل، توهین صدا و سیما را محکوم کردند

Share/Save/Bookmark
جمعی از نمایندگان استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل حرکت اخیر صدا و سیما در توهین به آذربایجانی ها و زبان ترکی را به شدت محکوم کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهرتوهین صدا و سیما به مردم آذربایجان را محکوم کرد و خواستار عذر خواهی و برخورد با سازندگان برنامه فیتله شد.
پزشکیان در صحفه اینستاگرام خود نوشت : «اینجانب به عنوان نماینده مردم آذربایجان در مجلس شورای اسلامی، این توهین آشکار صداوسیما در برنامه روز جمعه فیتیله‌ ها به ترک‌زبانان را به شدت محکوم می‌کنم و از مسوولان صداوسیما انتظار دارم که ضمن عذرخواهی از ملت شریف ایران بخصوص مردم غیور آذربایجان، با عوامل و سازندگان این مجموعه برخورد لازم صورت گیرد و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از این حرکات تفرقه‌انگیز و تنش‌زا در بین اقوام ایرانی انجام پذیرد.
در همین رابطه و به دنبال پخش برنامه سراسر توهین آمیز فیتیله، سعیدی و. فرهنگی دو نماینده دیگر مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم در گفتگو با رسانه های مختلف این اقدام تلویزیون را محکوم کرده و خواستار عذرخواهی رسمی رئیس صدا و سیما از مردم آذربایجان شدند.
حسن نژاد نماینده مرند و جلفا، قاضی پور نماینده ارومیه ، غلامحسین شیری نماینده هشترود ، پیرموذن نماینده اردبیل هم با انتشار بیانیه هایی این رفتار توهین آمیز صدا و سیما را محکوم کردند.

م
کد مطلب: 308487
مرجع : آذرقلم