تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸
 
معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد

برگزاری نخستین همایش شهدای قرآنی در شیراز

Share/Save/Bookmark
برگزاری نخستین همایش شهدای قرآنی در شیراز
 
معاون قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برای نخستین بار در کشور همایش شهدای قرآنی در جریان جشنواره قرآن و عترت، نیمه دوم آذرماه امسال در شیراز برگزار می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید مجتبی میردهقان امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره قرآن، عترت و وقف در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری  توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری شورای توسعه فرهنگ قرانی ترتیب می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه در برگزاری جشنواره قرآن و عترت در پی جریان‌سازی و ایجاد موج هستیم، خاطرنشان کرد: به دلیل همزمانی با هفته وقف این جشنواره با عنوان قرآن، عترت و وقف نام‌گذاری شده است.
دبیر اجرایی جشنواره‌های قرآنی استان فارس خاطرنشان کرد: این جشنواره افزون‌بر پژوهش‌های قرآنی، زمینه‌های گوناگونی مانند شعر، هنرهای تجسمی، هنرهای دستی، هنرهای نمایشی، فیلم‌نامه‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، داستان کوتاه، تئاتر خیابانی، نمایش عروسکی و عکس را دربر می‌گیرد.
میردهقان یادآوری کرد: در طول هفته قرآن و عترت نمایشگاه و فروشگاه قرآن با ارائه آثاری از هنرمندان این عرصه دایر و مسابقه‌های حفظ، تلاوت و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت دانشگاه آزاد، آموزش‌وپرورش و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود.
وی همچنین از تشکیل دبیرخانه دائمی هفته قرآن و عترت در معاونت قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد و افزود: با توجه به گستره امور قرآنی و ضرورت مشارکت دیگر دستگاه‌ها برای برنامه‌ریزی هفته‌های قرآن و عترت در سال‌های آینده، دبیرخانه دائمی هفته قرآن و عترت در شیراز بنیان گذاشته شد.
میردهقان یادآور شد: با انجام 10 فراخوان دریافت و جمع‌آوری آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره تا پایان آبان ماه ادامه دارد.


د
کد مطلب: 308531
مرجع : فارس