تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱
 
نیمه دوم آذرماه امسال صورت می‌گیرد

برگزاری همایش اخلاق سیاسی و مردم‌سالاری دینی از منظر قرآن در شیراز

Share/Save/Bookmark
برگزاری همایش اخلاق سیاسی و مردم‌سالاری دینی از منظر قرآن در شیراز
 
رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز از برگزاری همایش اخلاق سیاسی و مردم‌سالاری دینی از منظر قرآن در جریان جشنواره قران و عترت و وقف که از 18 تا 24 آذرماه امسال در شیراز برگزار می‌شود، خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدجواد سلمان پور امشب در یک نشست خبری اظهار داشت: به دلیل همزمانی با انتخابات مجلس شورای اسلامی، کمیته علمی جشنواره صلاح‌دید در این زمینه نیز همایشی ترتیب می‌دهد.
وی افزود: توجه به اخلاق سیاسی و مردم‌سالاری دینی از منظر قرآنی می‌تواند الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی شود.
سلمان‌پور گفت: برپایی جشنواره قرآن، عترت و وقف، نیمه دوم آذرماه سال جاری مانند اذان که برای فراخوانی به نماز موجب جذب اراده‌ها و عزم‌ها برای عملی کردن مقاصد قرآن و اهل‌بیت (ع) می‌شود.
وی با اشاره به شکل‌گیری همگرایی در جریان این جشنواره خاطرنشان کرد: همدلی دستگاه‌ها در فارس در کوشش برای برپایی هرچه بهتر هفته قرآن و عترت موجب شده است که این استان به‌ قطب قرآنی کشور تبدیل شود.
سلمان‌پور بابیان اینکه در سه بخش کتاب، پایان‌نامه و مقالات قرآنی فراخوان داده‌شده و آثار در دو سطح استادان دانشگاه و پژوهشگران و دانشجویان به داوری گذاشته می‌شود، ادامه داد: این آثار در این بخش‌ها ارزیابی و از نفرات اول تا سوم تقدیر خواهد شد.
*کارشناسان علوم قرآنی فارس در انتظار توجه مسئولان
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: بیش از 200 کارشناس ارشد علوم قرآنی موجود در این استان هنوز در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند که در صورت توجه متولیان رسمی کشور می‌توانند نیازهای ملی و حتی بین‌المللی را تأمین کنند.
دبیر کمیته علمی جشنواره قرآن و عترت تصریح کرد: افراد مستعدی در این استان حتی در سطح دکترای علوم قرآنی قرار دارند که در صورت توجه می‌توانند با پژوهش‌های خود انقلابی در حوزه قرآن و عترت ایجاد کنند.
وی توضیح داد: برخی پژوهشگران بسیار برجسته قرآن و عترت فارس اگرچه در نقاط دیگر کشور صاحب‌نام هستند اما در استان ما گمنام مانده‌اند که جشنواره قرآن و عترت شیراز به معرفی آنان خواهد پرداخت.
سلمان‌پور بابیان اینکه قرآن و عترت بزرگ‌ترین نعمت و سرمایه است که از سوی خداوند به انسان ارزانی شده، اظهار داشت: ما باید با این سرمایه عظیم، تجارتی که سود آن سعادت دنیا و اخروی ما را رقم می‌زند، پایه‌ریزی کنیم.


د
کد مطلب: 308533
مرجع : فارس