تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۶
 
رئیس سازمان حج و زیارت:

نهیب رهبری به آل‌سعود بی‎نظیر بود/ در هر شهر میدانی به نام مهاجران الی‌الله ساخته شود

Share/Save/Bookmark
نهیب رهبری به آل‌سعود بی‎نظیر بود/ در هر شهر میدانی به نام مهاجران الی‌الله ساخته شود
 
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نهیب رهبری به آل‌سعود بی‎نظیر بود بر نامگذاری میدانی به نام مهاجران الی‌الله در هر شهر تاکید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت جان‌باختگان منا در مصلی بزرگ اهل سنت شهرستان گنبدکاووس برگزار شد با اشاره به این که همه ما مسئولان از عمق مصیبت و غم شما خانواده‎های جان‌باختگان مطلعیم اظهار کرد: خواهش ما از این خانواده‎های بزرگوار این است که بدانند ما نیز در غم و مصیبت آنها شریک هستیم.
وی با بیان اینکه تحمل این مصیبت به طور حتم برای همه مردم به ویژه خانواده‎های محترم شهدای منا سنگین و طاقت فرساست، افزود: نکته مهم این است نباید بگذاریم این غم و مصیبت ما را از شناخت عوامل اصلی حادثه و پیگیری مطالبات به حق خود و تعیین وضعیت مفقودین این فاجعه باز دارد.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آیات قرآن کریم خاطرنشان کرد: خداوند متعال در این کتاب شریف تاکید کرده است که مهاجران و زائران خانه خدا باید در امن‎ترین و بهترین شرایط از منظر امنیت قرار داشته باشند و به همین دلیل آن سرزمین، سرزمین امن الهی نام گرفته است.
اوحدی با اشاره به اینکه همه دنیا شاهد بودند که در مراسم و کنگره حج امسال ذره‎ای از این تاکید قرآنی در این سفر معنوی دیده نشد، اضافه کرد: بدون تردید بی تدبیری مسئولان عربستان در فاجعه دلخراش منا نقش بارز و عمده‎ای داشته است و دولت سعودی باید به طور شفاف پاسخگوی این موضوع باشد.
وی با تاکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش مسئولان کشور برای جلوگیری از فراموش شدن این حادثه حتی اگر ده‎ها سال به طول بیانجامد، تصریح کرد: از مسئولان استانی و شهرستانی در گنبدکاووس به ویژه ائمه جمعه و روحانیت که در این زمینه و با برپایی مراسمات متعدد تلاش بی‎وقفه‎ای در زنده نگاه داشتن یاد این شهدا داشتند تقدیر فراوان می‎کنیم.
رئیس سازمان حج و زیارت هشدار و نهیب رهبری را در نوشهر خطاب به رژیم آل‌سعود بی‌نظیر و بی‎بدیل بود، افزود: وقتی رهبری این چنین برای احقاق حقوق زائران ملت مسلمان ایران این گونه عزت‎مندانه به صحنه آمدند همه ایرانی‎ها در عربستان بار دیگر بر ایرانی بودن خود افتخار کردند.
اوحدی با اشاره به اینکه حجاج مسلمان ما در پاک‎ترین شرایط و در بهترین جامه‎های الهی کشته شدند، خاطرنشان کرد: باید پرسید چرا بیش از 7 هزار حاجی مسلمان باید در حالی که به لبیک‎گویان در حال انجام اعمال حج هستند جان خود را از دست بدهند و کشته شوند؟
وی با بیان اینکه در این فاجعه دردناک سرمایه‎های بزرگی را از دست داده‎ایم، تاکید کرد: استانداران و فرمانداران محترم با برنامه‎ریزی مناسب برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این جان‌باختگان میدانی را در هر شهر به نام مهاجران الی‌الله نامگذاری کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت خطاب به مردم شریف و مومن گنبدکاووس و استان گلستان نیز گفت: مردم به ویژه خانواده‎های معزز جان‌باختگان منا تردیدی نداشته باشند که مسئولان نظام جمهوری اسلامی تا سر حد ممکن تلاش خود را برای استیفای حقوق قانونی شما و تعیین وضعیت مفقودین انجام خواهند داد و از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.د
کد مطلب: 309083
مرجع : فارس