تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
 
امام جمعه ایلام:

آمریکا با تأسیس گروه‌های تکفیری به دنبال ناکام ماندن موج بیداری اسلامی است

Share/Save/Bookmark
آمریکا با تأسیس گروه‌های تکفیری به دنبال ناکام ماندن موج بیداری اسلامی است
 
امام جمعه ایلام گفت: آمریکا با تأسیس گروه‌های تکفیری به دنبال ناکام ماندن موج بیداری اسلامی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با تفکر بسیجی و مدیریت جهادی امکان‌پذیر است.
وی اضافه کرد: پیروزی‌های غرورآفرین و تحسین برانگیز دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و مدیریت جهادی فرماندهان جنگ به‌دست آمد که دولت باید نگاه خود را در اقتصاد تغییر داده و با عینک اقتصاد مقاومتی به موضوع اقتصاد نگاه کند.
به گفته امام جمعه ایلام، شعار اقتصاد مقاومتی باید یک باور قلبی و تنها عامل نجات اقتصاد بیمار و در مرز رکود در بین مدیران دولتی وجود داشته باشد، چراکه اقتصاد مقاومتی یکی از اساسی‌ترین پایه‌های نظام اقتصادی کشور برای مقابله با تحریم‌های دشمن است.
وی ادامه داد: سیاست اقتصاد مقاومتی در اواخر سال 92 توسط رهبر معظم انقلاب به دولت ابلاغ شد، اما متأسفانه در طول این مدت اقدامات چشمگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی صورت نگرفته است و همین امر گله‌مندی و تذکر مکرر رهبر انقلاب به دولت درباره تسریع در اجرائی شدن و پرهیز از تعلل و وقت‌کشی در اجرای این سیاست را به‌دنبال داشته است.
امام جمعه ایلام گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درباره اقتصاد مقاومتی و عملکرد دولت فرمودند، اسم اقتصاد مقاومتی هم زیاد تکرار می‌شود و حالا چقدر اقتصاد مقاومتی در کشور پیشرفت کرده است؟! الان هم چنانچه دولتمردان با مدیریت جهادی وارد میدان عمل شوند قطعاً موفقیت‌های بزرگی در نظام اقتصادی کشور به‌دست خواهد آمد. البته اجرای اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه یک دستگاه از جمله دولت یا قوه قضائیه یا مجلس نیست، بلکه همه ارکان نظام و از همه اینها مهمتر مردم با تعامل و تفاهم باید قیام کنند تا اقتصاد کشور مقاومتی و تولیدی شود. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که دولت متکی به مردم باشد نه اینکه اقتصاد دولتی شود.
وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی با تلاش و کوشش مردم و حمایت‌های مستمر دولت آن هم با برنامه‌ریزی‌های منسجم و فراگیر با استفاده از نخبگان جوان دانشگاهی آن هم با مدیریت جهادی تحقق خواهد یافت.
به گفته آیت‌الله لطفی، مدیریت جهادی نیازمند مدیریت آگاهانه دولت، اراده خلل ناپذیر مدیران و مردم است، چراکه اولین گام در تحقق اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی به صادرات نفت و جلوگیری از واردات انواع و اقسام کالاها خصوصاً کالاهای لوکس و غیر ضروری است که دولت باید درهای واردات را ببندد و موانع تولیدکنندگان داخلی را بردارد تا تولید رقابت‌پذیر باشد و تولیدکنندگان به تولید با کیفیت تشویق شوند.
وی ادامه داد: انفجارات مرگبار پایتخت فرانسه نتیجه حمایت دولت‌های غربی از گروه تکفیری داعش است. قطعاً رژیم آل‌سعود هم از شرارت‌های تروریست‌های داعش در امان نخواهد بود.
امام جمعه ایلام گفت: کشورهای اروپاوی و رژیم‌های مزدور عربستان، قطر و آل‌خلیفه که با طناب پوسیده مقامات آمریکایی در چاه ندانم کاری‌های خود سقوط کردند، در واقع تاوان جنایات بی‌شماری که گروه‌های تکفیری امثال داعش که مولود نامشروع دستگاهای امنیتی آمریکا و رژیم فاسد صهیونیستی است، می‌پردازند.
وی بیان کرد: آمریکایی‌ها با تأسیس گروه‌های تکفیری چند هدف را دنبال می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به اسلام هراسی و ناکام ماندن موج بیداری اسلامی، ایجاد حاشیه امن برای رژیم نامشروع اسرائیل، راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی و میان کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه و به راه انداختن جنگ‌های مذهبی و از همه مهمتر فروش اسلحه و جبران خسارت‌های بزرگ اقتصادی و نجات اقتصاد بیمار خود، اشاره کرد؛ لذا تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی اعمال و به کارگیری اقتصاد مقاومتی است.


د
کد مطلب: 310853
مرجع : فارس