تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۸
 
امام جمعه موقت سنندج:

سپاه ضامن اقتدار ایران اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی است

Share/Save/Bookmark
سپاه ضامن اقتدار ایران اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی است
 
امام جمعه موقت سنندج گفت: اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی مرهون ایثار و از خودگذشتگی سپاه و بسیج است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج به معنی آمادگی، استقامت و دریای خروشان شهادت و اخلاص است.
وی از بسیجیان به عنوان ادامه دهندگان آرمان‌های امام راحل نام برد و افزود: بسیجیان سربازان سربلند و مطیع ولایت هستند که در راه حراست از ارزش‌های انقلاب همواره در میدان حاضر بوده و موجب ترس و بیم در دل دشمنان شده‌اند.
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه بسیج از بطن مردم ایجاد شده و یار و یاور آنان است، خاطرنشان کرد: اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی مرهون ایثار و از خودگذشتگی سپاه و بسیج است.
به گفته ماموستا حسینی، عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی حاصل فداکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) است که بدون هیچ چشمداشتی در عرصه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن جان‌برکفانه آماده هستند.
وی رهبری داهیانه این نظام و حضور همیشه در عرصه مردم را از دیگر دلایل اقتدار ایران اسلامی با وجود هجمه‌های گسترده دشمنان دانست و تصریح کرد: امروز ایران اسلامی از امن‌ترین کشورهای جهان است که همه ما باید قدر این امنیت را بدانیم.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: در شرایط سختی که مردم بسیاری از کشورهای همسایه ما با آن مواجه هستند به برکت انقلاب اسلامی کشور ایران از امنیت کامل و خلل ناپذیر برخوردار است.
به گفته ماموستا حسینی، امروز گروهک تکفیری داعش همچون گرگی درنده به کشورهای مختلف دنیا حمله می‌کند و مردم را به خاک و خون می‌کشد.
وی با بیان اینکه این گرگ درنده با حمایت‌های دشمنان دین، پا به عرصه گذاشته و تنها هدفش ضربه زدن به پیکره اسلام است، اظهار کرد: ایجاد ترس و وحشت در دل اسلام خواهان و جلوگیری از ترویج این دین الهی مهم‌ترین هدف اصلی دشمنان از ایجاد گروهک تکفیری داعش بوده است.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه سردار رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس را به عنوان بازوی نیرومند سپاه نام برد و افزود: تلاش‌ها و اقدامات سپاه بیت‌المقدس در حوزه‌های مختلف در استان قابل تقدیر است.
ماموستا حسینی گفت: تشکیل حلقه‌های صالحین از اقدامات بسیار خوب بسیج و سپاه در استان است که بسترهای لازم را برای آگاه‌سازی و مقابله با شبه‌آفکنی‌های دشمن فراهم کرده است.
وی همچنین از وضعیت راه‌های استان انتقاد کرد و افزود: وضعیت راه‌های ارتباطی استان واقعا دردآور است و هرروزه شاهد وقوع تصادف و کشته شدن چند نفر از مردم در این جاده‌ها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: هر چند زحماتی را که راه و شهرسازی می‌کشند نادیده نمی‌گیریم، اما امیدواریم با تخصیص اعتبارات بیشتر از طریق وزارت راه بستر توسعه راه‌های استان فراهم شود.
امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته با اشاره به سه عامل مهمی که از دیدگاه پیامبر مکرم اسلام انسان را به سعادت و خوشبختی می‌رساند، گفت: بخل و حسادت، هوی و هوس و خود رای بودن موجب بدبختی انسان از دیدگاه پیامبر(ص) است.
ماموستا حسینی افزود: انسان بخیل به نقطه‌ای می‌رسد که برای نابود شدن دیگران حاضر به نابودی خود می‌شود.
وی با بیان اینکه انسان حسود نمی‌تواند خوشبختی و موفقیت دیگران را ببیند، تصریح کرد: بخل و حسادت انسان را به جایی می‌کشاند که تمام ارزش‌ها را فدای خواسته‌های خود می‌کنند.
به گفته وی، تبعیت از هوی و هوس نیز موجب بدبختی انسان در دنیا و آخرت می‌شود و اراده را از انسان می‌گیرد و آن را به هر سمتی که بخواهد می‌کشاند.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: نگاه حرام، بی‌توجهی به حجاب و عفاف، دست‌ درازی به مال مردم، تهمت، دروغ، ریا و منکراتی از این قبیل همه به واسطه تبعیت از هوای نفس انسان‌ها در جوامع رواج و آن را به نابودی و تباهی می‌کشاند.
وی خوف الهی، میانه‌روی و دستگیری از نیازمندان بنا به فرموده پیامبر(ص) موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می‌شود، گفت: در جامعه نیازمندان زیادی وجود دارند که باید با دستگیری از آنها بستر تحقق عدالت اجتماعی را فراهم و موجب قدرتمند شدن مسلمانان در برابر دشمنان شویم.د
کد مطلب: 310856
مرجع : فارس