تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۹
 
فرمانده سپاه کردستان:

اتاق فکر داعش در اسرائیل قرار دارد

Share/Save/Bookmark
اتاق فکر داعش در اسرائیل قرار دارد
 
فرمانده سپاه کردستان گفت: اتاق فکر داعش در اسرائیل است و گروه‌های با نام اسلام اما براساس ماموریت‌های تعریف‌شده این رژیم در کشورهای مختلف دست به جنایات می‌زنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار محمدحسین رجبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز سنندج در مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: گروه‌های تکفیری و افراطی به دنبال جلوگیری از موج اسلام‌خواهی هستند که منشأ ایجاد چنین گروه‌هایی استکبار جهانی و صهیونیسم است.
به گفته فرمانده سپاه کردستان، علما باید هوشیار باشند و با روشنگری و اطلاع‌رسانی اجازه ندهند، توطئه‌های دشمن دشمنان در زمینه تفکرات تکفیری به جوانان القا شود.
رجبی گره‌های تکفیر را مزدوران دشمن خواند که در راستای ضربه به دین ناب اسلام فعالیت می‌کنند و گفت: اسلام مخالف تکفیر است و این مؤید دست‌نشانده‌بودن گروه‌های تکفیری است.
وی گفت: یکی از اهداف مهم دشمنان دین، جلوگیری از اسلام‌خواهی در قلب اروپا بود و اتفاقی که در فرانسه به وقوع پیوست، دشمن را به هدف آن نزدیک کرده است و اکنون آنها در مقابل مسلمانان مقیم آن کشور جبهه‌گیری می‌کنند.
فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر اتاق فکر داعش را اسرائیل دانست و گفت: داعش با نام اسلام اما بر اساس مأموریت‌های تعریف‌شده اسرائیل در کشورهای مختلف دست به جنایات می‌زنند.
رجبی افزود: مردم باید بدانند که داعش و گروه‌های تکفیر سربازان اسرائیل هستند و نباید در آن شک کرد و نیاز جامعه روحانیت و ماموستایان دینی برای روشنگری این قضیه تلاش کنند.
وی همچنین گفت: جامعه روحانیت استان کردستان و کشورمان هوشیار هستند و این موجب شده است با روشنگری‌های آنها، توطئه‌های دشمن در نطفه خفه شود.
فرمانده سپاه کردستان ادامه داد: وظیفه نیروهای مسلح سربازی و پاسداری از کشور است و این آمادگی در استان وجود دارد که از امنیت و آسایش مردم دفاع خواهیم کرد.
وی تأکید کرد: خانواده‌ها نیز باید هوشیار باشند تا تمامی توطئه‌های دشمن به خود آنها برگردانده شود.
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های هفته بسیج در کردستان اشاره کرد و گفت: این هفته با شعار «بسیج دست قدرت خدا» نام‌گذاری شده و با هدف نشان دادن اقتدار ملی و نفوذ دشمنان ویژه‌برنامه خاصی را تعریف کرده است.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس یادآوری کرد: برنامه‌های هفته بسیج از امروز با شعار بسیج، ولایت و انتظار همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است.
به گفته وی، روز شنبه یکم آذر ماه امسال با شعار بسیج، بصیرت و استکبارستیزی، یکشنبه 2 آذرماه بسیج خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، روز دوشنبه چهارمین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج خودباوری و جهاد علمی، سه‌شنبه با عنوان بسیج خانواده و سبک زندگی اسلامی و بسیج و وحدت و بیداری اسلامی و بسیج و ایثار و شهادت شعار دو روز پایانی این هفته است.
رجبی از برگزاری 15 ویژه‌برنامه قبل از آغاز هفته بسیج در استان خبر داد و گفت: فضاسازی محیطی و برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس از جمله برنامه‌هایی است که در سراسر استان اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: در طول هفته بسیج، 3 هزار و 120 برنامه در حوزه‌های مختلف تعریف شده است که بر اساس روزشمار هفته برگزار می‌شود.
این مسئول برگزاری یادواره شهدای بسیج فرهنگیان، مراسم ویژه بسیج طلاب و روحانیون را از جمله برنامه‌های این هفته عنوان کرد و افزود: برگزاری 2 هزار و 500 نشست بصیرتی و فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید، افتتاح بیمارستان تک‌تخصصی چشم در قروه و اجتماع بزرگ بسیجیان همزمان با سراسر کشور در پنجم آذر ماه از جمله برنامه‌های شاخص هفته بسیج در استان است.
به گفته وی، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، بزرگداشت سا‌ل‌روز بسیج دانشجویی با حضور جمعی دانشجویان، برنامه‌های مختلف ورزی و فرهنگی و افتتاح 200 طرح سازندگی و محرومیت‌زدایی از دیگر برنامه‌های شاخص استان در هفته بسیج است.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس به پروژه‌های محرومیت‌زدایی در دست افتتاح در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: 200 طرح مختلف شامل ساخت، بازسازی و مرمت مسجد، احداث سالن ورزشی، پروژه آب‌رسانی، ساخت خانه عالم، خانه محرومان، خانه ایتام و ساخت دهیاری که همه آنها در روستاها عرصه‌یابی و اجرا شده است به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در پایان با بیان اینکه بیمارستان تک‌تخصصی چشم قروه به صورت ثابت در این شهرستان فعال و تمام خدمات آن رایگان است، اظهار کرد: ایجاد این چنین بیمارستان‌هایی در مناطق محروم استان از اولویت‌های سپاه با مشارکت سایر بخش‌ها و دستگاه‌های متولی است.د
کد مطلب: 310857
مرجع : فارس