تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
 

الحاق چند فروند بالگرد و شناور به نداجا

Share/Save/Bookmark
دقایقی پیش در آیینی با حضور فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مسئولان استان بوشهر از تعدادی دستاوردهای مختلف نیروی دریایی ارتش از جمله از بالگرد اژدهای دریا در بوشهر رونمایی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش صبح امروز در مراسم افتتاح دستاوردهای نیروی دریایی ارتش که امروز انجام شد، گفت: الحاق مجدد حوض شناور 800 تنی به نام بوشهر، الحاق دو فروند بالگرد مین‌روب RH به نام اژدهای دریا و بالگرد ضدسطحی AB، شبیه‌ساز تمرینات کنترل صدمات، تعمیر اساسی موتورهای اصلی ناوهای موشک‌انداز، افتتاح مراکز آموزش تخصصی سطحی و هوایی و تعمیر اساسی سامانه رانش یگان‌های یدک‌کش از پروژه‌های افتتاحی امروز در پایگاه دریایی بوشهر است.

عباس زمینی افزود: برای الحاق مجدد حوض شناور 800 تنی بوشهر 83 هزار و 100 نفر ساعت کار انجام شد و 350 سرفصل تعمیرات داشتیم و 200 تن ورق دریایی و فولاد دریایی تعویض شده است.

وی در ارتباط با ویژگی‌های بالگرد اژدهای دریا گفت: قابلیت نقل و انتقال نفرات، مراقبت و گشت خطوط دریایی، آمبولانس دریایی، گارد ساحلی امداد و نجات و انجام عملیات آبی و خاکی از ویژگی‌های این بالگرد بوده و 42 هزار و 770 نفر ساعت دوره تعمیرات این بالگردها بوده است که تعمیرات و تست آن 68 ماه به طول انجامیده است.

همچنین در این مراسم از کتاب‌های نیروی دریایی به روایت عکس در دوران دفاع مقدس و بمب‌باران از آثار عبدالرحمان برزگر از کارکنان نیروی دریایی ارتش رونمایی شد و کتاب‌های پسرم از جنگ متنفر باش، سلحشور کرد، کهنمودی و نوشته‌های سیار نیز معرفی شد.


م
کد مطلب: 311617
مرجع : فارس