تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
۲
 
مسئله خانواده و پروژه نفوذ محور اصلی روز اول همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی؛

پروژه نفوذ بیت امام (ره)را هدف گرفته/ با روند فعلی وضعیت خانواده درسال1404بحرانی میشود/کارگزارانی ها همان حرفهای رژیم سابق را میزنند

Share/Save/Bookmark
 
حجت الاسلام سالک :سخنرانان 16آذر امسال در دانشگاهها به صورت هماهنگ چهره آمریکا را بزک کردند و روزنامه های زنجیره ای حامی دولت نیز این اهداف را به طور مستمر دنبال می کنند/ دکتر بانکی:همه 5برنامه توسعه قبلی درجهت تضعیف خانواده بوده/سیاست های به جا مانده ازدولت هاشمی باعث دیرازدواج کردن جوانهاشده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:دهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی با محوریت«پیشرفت و عدالت،نقش دولت و ملت»در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج) در جوار مسجد مقدس جمکران قم آغاز به کار کرد.
 
 حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست اظهار داشت: پروژه نفوذ،به دنبال گفتمان سازی برای طبیعی جلوه دادن سیطره آمریکا برجهان است،سخنرانان 16آذر امسال در دانشگاهها به صورت هماهنگ چهره آمریکا را بزک کردند و روزنامه های زنجیره ای حامی دولت نیز این اهداف را به طور مستمر دنبال می کنند.
رئیس کمیسون فرهنگی مجلس با اشاره به فاجعه شیعه کشی در نیجریه ابراز داشت:کشتار بی رحمانه مردم تازه شیعه شده نیجریه از یک سو نشان از خشم نظام استکبار از پیشروی تفکر انقلاب اسلامی در مناطق مختلف جهان است و از سوی دیگر حاکی از این واقعیت است که رشد حرکت انقلابی در دنیا سرعت گرفته است.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور تصریح کرد: جریان نفوذ شیطانی در طول تاریخ همیشه خواص را هدف خود قرار داده است و اطرافیان خواص نیز همیشه  محل طرحهای نفوذ دشمن هستند.
 
حجت الاسلام سالک با اشاره به تلاش برخی گروههای سیاسی برای به حاشیه راندن تفکر امام خمینی (ره)اظهار داشت: تفکر "امام زدایی"در دوران اصلاحات آغاز و در فتنه 88به پروژه اهانت به امام (ره) رسید و هدف نهایی پروژه نفوذ خدشه وارد کردن به رابطه رهبری و مردم و همچنین ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و در نهایت سقوط ان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با  اشاره به اینکه بزک کردن چهره آمریکا در دولت اعتدال به طور مکرر دیده می شود، خاطر نشان کرد: پروژه نفوذ،به دنبال گفتمان سازی برای طبیعی جلوه دادن سیطره آمریکا برجهان است،سخنرانان 16آذر امسال در دانشگاهها به صورت هماهنگ چهره آمریکا را بزک کردند و روزنامه های زنجیره ای حامی دولت نیز این اهداف  را به طور مستمر دنبال می کنند.
 
به گزارش خبرنگار هم اندیشی؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نزدیکان دولت همچون سریع القلم،مفهوم "استقلال"را نفی و آن را در ساختار نظام سیاسی جدید غیرممکن می دانند گفت: سریع القلم(مشاور روحانی)کتابی در خصوص اثبات غیرممکن بودن استقلال اقتصادی نوشته است و مرکزتحقیقات استراتژیک مصلحت نظام آن را چاپ کرده است و حسن روحانی به این کتاب مقدمه نوشته است!

رئیس کمیسون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور عناصر شبکه نفوذ در برخی دستگاههای دولتی گفت:یکی از دستگیر شدگان اخیر شبکه نفوذ،دریکی از مراکز مهم دولتی سمت بسیار مهمی داشت و اطلاعات حساسی هم زیر دستش بود.

حجت الاسلام سالک با تاکید بر اینکه برخی جریانات اصلاح طلب در تئوری حکومت دینی سخنان غربی ها را می زنند،گفت:حسین مرعشی(برادرزن هاشمی و از اعضا مهم کارگزاران )رسمااعلام کرده است که کار روحانیون فقط موعظه و وعظ است،وقتی بنده در زندانهای شاه هم بودم آنها هم در خصوص حضور دین در سیاست همین حرفهای کارگزاران را می زدند.
وی اظهار داشت : عناصر پروژه نفوذ،طرح تأثیرگذاری ونفوذ در بیت امام (ره)خصوصا سید حسن خمینی را آغاز کرده است وبرجسته سازی حضور وی توسط رسانه های زنجیره ای در مجلس خبرگان جزئی از این پروژه نفوذ است.
 
حجت الاسلام سالک در پایان با اشاره به اینکه باندهای بی حجابی درکشور وجود دارد، گفت: علیرغم مصوبه شورای حل اختلاف قوا،دولت هنوز قانون مصوب مجلس درخصوص امربه معروف ونهی ازمنکر را ابلاغ نکرده است.


همه 5برنامه توسعه قبلی درجهت تضعیف خانواده بوده/سیاست های به جا مانده ازدولت هاشمی باعث دیرازدواج کردن جوانهاشده است

دکتر امیر حسین بانکی کارشناس مسایل خانواده نیز طی سخنانی در دهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی با اشاره به هجمه فرهنگی همه جانبه از سوی دشمن جهت سست کردن بنیان های خانواده ایرانی،گفت:انقلاب اسلامی در برابر هجمه های فرهنگی و اعتقادی دهه 70و تحریمهای وحشتناک اقتصادی  اخیر سربلندبیرون آمد اما در شرایط کنونی همه گیرشدن مشکلات جنسی و سست شدن بنیان خانواده بزرگترین خطر برای انقلاب اسلامی است.

نویسنده کتاب تحسین شده "دختران آفتاب" خاطر نشان کرد: در صورت تداوم روند فعلی در سال 1404به ازای هر دو ازدواج،چهار طلاق را در جامعه شاهد خواهیم بود، که این بسیار خطرناک است و حضرت آقا نیز بارها پیشرفتی که در آن خانواده سست شود را،عقب ماندگی اعلام کرده اند.

این کارشناس مسایل خانواده با انتقاد از سیاست های تنظیم شده از سوی دولت ها در تنظیم برنامه های توسعه تصریح کرد: همه 5برنامه توسعه قبلی در جهت تضعیف خانواده بوده است و سیاستهای ابلاغی رهبرمعظم انقلاب  تقریبا در هیچکدام ازبرنامه های توسعه در نظر گرفته نشده است، به همین خاطر است که آمار مقایسه ای نسبت ازدواج و طلاق ،به نفع رشد طلاق در حال حرکت است.

دکتر بانکی با اشاره به اینکه سیاست ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در سال های گذشته برای تحصیل و اشتغال جوانان همگی در راستای دیر ازدواج کردن جوان ها بوده است،ادامه داد:در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی،رییس برنامه بودجه وقت،به شورای فرهنگی آموزش و پرورش که ما آنجا بودیم آمد و نسبت به کاهش دوره آموزش مدارس از  12به11 سال اعتراض کرد،ادعای او این بود که کاهش یکساله تحصیل در آینده منجر به ورود زود هنگام به  بازار کار و در نتیجه یکسال ازدواج زودتر می شود و این از نظر اقتصادی به ضرر دولت و خلاف برنامه بودجه است!

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان تصریح کرد:سازمان برنامه وبودجه دولت هاشمی با کاهش دوران متوسطه از چهارسال به سه سال مخالف کرد،ادعای دولت هاشمی این بود که کاهش یکساله دوران تحصیل منجربه ورود زودهنگام به بازارکار و" ازدواج "می شود،واین به ضرر دولت است.

دکتر بانکی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات و علل دیر ازدواج کردن جوانان فرهنگی است تا اقتصادی، گفت: باید فکری به مشکل سربازی به عنوان سدی برای ازدواج جوانان کرد.

بانکی با انتقاد از بسیاری از مراکز مشاوره ازدواج برای جوانان اظهار داشت: متاسفانه برخی از مشاوران ازدواج به طور رسمی راههای غیرشرعی رابه جوانان توصیه می کنند!

این کارشناس مسائل خانواده مسئله گزینش سنی در ازدواج را یکی دیگر از مسائل جامعه ایران در آینده دانست و خاطر نشان کرد:باتوجه به اینکه جمعیت خانم هادر در اکثرجوامع بیشتر از آقایان است،همیشه تعداد قابل توجهی از خانمها(درایران حدود2میلیون)هیچگاه امکان ازدواج پیدا نمی کنند و راه حل این مشکل کم کردن فاصله سنی ازدواج یا تعدد زوجات است،که راه حل دوم با توجه به شرایط فرهنگی فعلی کشور دشوار است.
دکتر بانکی در پایان گفت:گرفتن آرامش جنسی جوانان چشم اسفندیار وپاشنه آشیل جامعه ایرانی است و تسهیل ازدواج جوانان مهمترین راهکار مقابله با این آسیب بزرگ است.

به گزارش پایگاه خبری هم اندیشی؛ دهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی عصر روز پنجشنبه با برگزاری جلسات سه کمیسیون اقتصادی،فرهنگی و سیاسی در 12کار گروه تخصصی پیگیری شد.

گفتنی است شرکت کنندگان در این همایش پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) رفتند.

همچنین دهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی روز جمعه به کار خود پایان می دهد.
م
 
کد مطلب: 314689
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۰۹-۲۶ ۱۲:۳۷:۱۹
موعظه چیه حکومت شیرین تر است می چسپه
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۰۹-۲۶ ۱۲:۴۰:۲۲
از سایه سر کار فهنگی شما پشت بامها پر از ماهواره است و شما همچنان نفوذ را تکرار می کنید