تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۷
 
وزیر کشور دولت کارگزاران:

کاندیدای لجوج و مدعی تقلب در انتخابات ۸۸ حاضر به شمارش مجدد صندوق‌ها نبود

Share/Save/Bookmark
کاندیدای لجوج و مدعی تقلب در انتخابات ۸۸ حاضر به شمارش مجدد صندوق‌ها نبود
 
وزیر کشور دولت کارگزاران گفت: در عصر معاصر جای انگلیس و آمریکا در زمینه قدرت تغییر یافته است و تمامی مختصات پلید انگلیس قرن ۱۸ و ۱۹ را امروز آمریکا یک جا به عهده گرفته است و دشمنی کینه‌توزانه نسبت به اسلام دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:علی محمد بشارتی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت فقیه مجاهد آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) که در حسینیه اعظم شهر لار با حضور مسئولان و علمای تسنن و تشیع برگزار شد، اظهار داشت: در عصر معاصر جای انگلیس و آمریکا در زمینه قدرت تغییر یافته است و تمامی مختصات پلید انگلیس قرن 18 و 19 را امروز آمریکا یک جا به عهده گرفته است و دشمنی کینه‌توزانه نسبت به اسلام دارد.
وزیر اسبق کشور با اشاره به اینکه علت اصلی دشمنی آمریکا با مردم ایران اسلام است، تصریح کرد: دشمن‌ترین دشمنان مسلمانان به فرموده قرآن کریم صهیونیست‌ها هستند و هیچ‌گاه نباید به انحراف حقیقت، مسلمان را دشمن مسلمان نشان داد.
این عضو سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم و زیربنایی مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) تشکیل حکومت اسلامی به مرکزیت لارستان بود، خاطر نشان کرد: آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) 54 حکم شرعی برای برهم زنندگان امنیت اجرا کردند که در همه این موارد هیچ موردی از بی‌توجهی به مردم اهل تسنن دیده نمی‌شود.
وی ریشه اخوت بین شیعه و سنی در منطقه لارستان بزرگ را مرهون خدمات بدون تبعیض آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) دانست و افزود: بیش از 100 سال یکی از فرزندان پیامبر(ص) با اقدامات خود سبب وحدت، همبستگی و امنیت در قسمت عظیمی از جنوب کشور شدند.
بشارتی با انتقاد از اندیشمندان و مورخان به دلیل غفلت و کم کاری در کنکاش ادوار زندگانی آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره)، گفت: گوشه گوشه شهر لار باید یادمان‌های مختلف به یاد آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) ساخته شود.
وی بیان کرد: باید با برگزاری کنفرانس‌ها اندیشمندان را برای شناخت این مرد بزرگ گردهم جمع کرد یا فیلمی برای معرفی ایشان تهیه و تدوین شود.
وزیر اسبق کشور با اشاره به اینکه مرحوم آیت‌الله سیدعبدالحسین نجفی لاری(ره) در گام نخست حکومت اسلامی را تشکیل دادند و پس از آن مقوله ولایت فقیه را مطرح کردند، تصریح کرد: ایشان به تمام شاخصه‌های لازم برای حکومت اسلامی توجه داشتند.
بشارتی با بیان اینکه پیش از حماسه 9 دی 88 در دیدار با یکی از کاندیداهای معترض دلیل اعتراض را جویا شدم، افزود: از آنها تقاضا کردم تا صندوق هایی که معترض هستند، باز شماری شود که در صورت بروز تقلب حق را به آنها بدهند.این فرد با پیشنهاد مطرح شده مخالفت کرد و نسبت به ادعای تقلب پافشاری و تأکید بر ابطال قانون داشت.
بشارتی با اشاره به اینکه در آن جلسه به این کاندیدای معترض تأکید کردم که از لجاجت دست بردارد، تصریح کرد: اگر چند بار این انتخابات برگزار می‌شد، اعتراضات نسبت به نتیجه رأی به طور مدام ادامه می‌یافت.

م
 
کد مطلب: 316959
مرجع : تسنیم