تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۲
 
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی:

مواظب فتنه جدید باشیم/ دشمنی آمریکا در برجام اثبات شد

Share/Save/Bookmark
 
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) گفت: باید مواظب فتنه جدید که مصداق آن در صندوق رای امسال نمود پیدا می‌کند، باشیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمدناصر سقابی‌ریا ظهر امروز به مناسبت حماسه 9 دی در امامزاده قاسم بابل اظهار کرد: 9 دی روز بصیرت و تجدید بیعت با ولایت است.
وی با اشاره به اینکه بصیرت‌افزایی یعنی آگاهی از حیله‌های جدید دشمن و آمادگی برای مبارزه با فتنه‌گران افزود: یکی از راه‌های امتحان الهی آزمایش بندگان با فتنه‌هاست، کسانی در این آزمایش شکست خورده و گمراه شدند، گمان بردند فتنه‌ای وجود ندارد و بی‌خیال فتنه‌گران شدند.
استاد حوزه و دانشگاه به عوامل مختلف فتنه اشاره و تصریح کرد: دسیسه دشمنان، وجود افرادی که در آنها نفاق بوده و به دنبال دنیاطلبی هستند و غفلت بعضی از مسئولان زمینه‌ساز فتنه‌هاست.
سقابی‌ریا با بیان اینکه فتنه‌ها همیشه به یک شیوه ارائه نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر سوابق یک روند و بازیگران یک صحنه را تحریک کنیم، به درک عمیق و بصیرت لازم خواهیم رسید و اگر سطحی نگاه کنیم، فضا غبارآلود شده و تشخیص فتنه سخت است.
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) یادآور شد: همه گروه‌ها، تشکل‌ها و طرز فکرهای اجتماعی برای هدایت و انحراف باید روندی را به شکل تدریجی طی کنند، این تاکید قرآن به مومنین است که مبادا فکر کنید که وظیفه ندارید و یا فعالیت شما بی‌فایده است، محزون نباشید و اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید اگر به وظیفه ایمانی خود عمل کنید از همه برترید. 

وی ادامه داد: در غیبت امام معصوم نزدیک‌ترین فرد به وی، ولی‌فقیه است، اما وجود امام و یا ولی‌فقیه در جامعه کافی نیست بلکه انجام وظایف از سوی مردم تعیین‌کننده است.
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) گفت: نصرت حق، یاری امام حق و توهین باطل دو عاملی است که اگر به آن عمل شود، هیچ قدرتی نمی‌تواند بر جامعه اسلامی تسلط یابد.
سقابی‌ریا ادامه داد: بر مجاهدان و مومنان تکلیف است تا دست در دست هم دهند تا از تمدن اسلامی در برابر تمدن پوسیده غرب حفاظت کنند، دست و پا زدن دشمنان با دسیسه‌های متنوع نشان از سست شدن قدرت دشمنان است.
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) اضافه کرد: دشمنان خارجی به کمک نوکران داخلی در یک اقدام هماهنگ فتنه سال 88 را رقم زدند و در انتخاباتی که با حضور 85 درصدی مردم برگزار شد و می‌توانست سکوی پرش شود با طرح عنوان تقلب در انتخابات فتنه بزرگی را شکل دادند.
وی یادآور شد: انتخابات کف تقاضای فتنه‌گران بود، آنها به دنبال فرصت‌های دیگری بودند، مردم ما اگر هم شک داشتند که ممکن است تقلبی رخ داد، با آتش کشیدن پرچم امام حسین (ع) و عکس امام راحل به عمق نیت آنها پی برده و با درایت رهبر به خیابان‌ها آمده و ریشه فتنه را از بیخ سوزاندند.
سقابی‌ریا بیان کرد: رهبر انقلاب امروز بیان کرده است که فتنه دیگری به‌نام نفوذ در راه است، مطمئن باشید شیوه این فتنه همانند فتنه 88 نخواهد بود آنها تجربه شکست دارند لذا دیگر از همان در داخل نمی‌شوند و به دنبال پنجره هستند مواظب این فتنه باشید که مصداق آن در صندوق آرا امسال است.
مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) تصریح کرد: اگرچه تعدادی از سران فتنه بنا به دلایل امنیتی در حبس به سر می‌برند اما هستند کسانی که هنوز در مدیریت‌های بالا حضور دارند، آنها هرگز از موضع خود دست نکشیدند و همچنان مانند آمریکا و دیگر مستکبران در اندیشه تغییر حکومت و ضربه زدن به ولایت‌فقیه هستند و استراتژی گام به گام را برای نفوذ به کار می‌گیرند.
وی افزود: آمریکا دشمنی خود را همچون گذشته در قضیه برجام نیز به اثبات رسانده است هدف او بی‌اثر کردن ولایت‌فقیه است، سعی دارد استکبارستیزی را از ما بگیرد و به جای آن مبارزه با تروریست از نگاه خود را حاکم کند.
سقابی‌ریا خاطرنشان کرد: روزنه ورود دشمنان در فتنه پیش رو انتخابات خبرگان رهبری است و پیشاپیش از سخنان ساختارشکنانه فتنه 88 استفاده می‌کنند زیرا سعی دارند خیمه ولایت را پایین بکشند چون ولایت‌فقیه بالاترین تضمین سلامت رفتار و قدرت‌مندترین در تشخیص فتنه در حفاظت از دین و نظام است.
 مسئول پژوهش موسسه امام خمینی (ره) اضافه کرد: مواظب انتخابات امسال باشید، زیرا تعدادی از فتنه‌گران نامزد انتخابات شدند که براساس برنامه‌ریزی از پیش تدوین شده است آنها می‌خواهند وارد مجلس شوند تا جانشین کسانی شوند که به فکر اصول اسلامی هستند.
سقابی‌ریا گفت: در انتخاب کاندیداها، به طرز فکر و گرایش آنها توجه داشته و ببینید آیا به اهداف نظام اسلامی پایبند هستند و در مسیر حفظ اصول انقلاب گام بر می‌دارند، مبادا غفلت کنید، رای شما سرنوشت‌ساز است و همه مسئول هستیم.


د
 
کد مطلب: 317094
مرجع : فارس