تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷
 
فرمانده سپاه بیت‌المقدس:

حماسه 9 دی‌ رفراندوم ملی در دفاع از انقلاب و رهبری بود/ انقلاب اسلامی توازن قدرت را در جهان تغییر داد

Share/Save/Bookmark
 
فرمانده سپاه بیت‌المقدس گفت: حماسه 9 دی‌ماه 88 رفراندوم ملی در دفاع از انقلاب و رهبری بود و حقانیت جمهوری اسلامی ایران را بیش از گذشته به جهانیان نشان داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار محمدحسین رجبی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در شهرستان سنندج اظهار کرد: کسانی که امروز در این مراسم حضور دارند از جنس کسانی هستند که حماسه بزرگ 9 دی‌ماه 88 را خلق کردند.
وی با بیان اینکه در مورد اهمیت و نقش بصیرت بسیاری از مسئولان نظام و در راس آنها مقام معظم رهبری مطالب زیادی را فرموده‌اند، خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی به این اصل مهم توجه ویژه‌ای دارند و همین امر موجب شده در تمام عرصه‌های حساس و سرنوشت‌ساز همواره حضور پررنگ و تاثیرگذار داشته باشند.
به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس، هر فتنه‌ای برای شکل‌گیری زمینه‌هایی دارد که عناصر وابسته به دشمنان با استفاده از این زمینه‌ها در  دی‌ماه 88 آن فتنه عظیم را در جهت تخریب چهره نظام به وجود آوردند.
رجبی غفلت ورزیدن از دشمنان را یکی از زمینه‌های به وجود آمدن فتنه در هر کشور و نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: وقتی انقلاب اسلامی را صاحب حرف، جایگاه و تمدن و عظمت می‌دانیم قطعا باید به این اصل مهم که چنین نظامی با این جایگاه دشمنانی دارد که نباید از آنها غافل شد.
به گفته وی، انقلاب اسلامی دست ایادی استکبار و دست‌نشانده‌های آنان را از منافع و ارزش‌های ایران اسلامی کوتاه کرد و همین امر کینه آنها را نسبت به این انقلاب ریشه‌دار و عمیق کرده است.
انقلاب اسلامی توازن قدرت را در جهان و منطقه تغییر داد
فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی توازن قدرت را در جهان و منطقه تغییر داده است، اظهار کرد: دشمن برای خدشه‌دار کردن و ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی از هر توطئه‌ای استفاده می‌کند.
رجبی با اشاره به هجمه‌های گسترده دشمنان از جمله کودتا، تحریم، تحمیل جنگ، تحرکات گروهک‌های ضد انقلاب و غیره افزود: اینکه احساس کنیم که دشمنی نداریم بزرگترین غفلت است، چراکه چنین باوری راه را برای ضربه زدن دشمنان باز می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی تا زمانی که این ملت به ارزش‌های اسلامی پایبند و دنبال تحقق و گسترش آن در جهان باشند با ما دشمنی خواهد کرد.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس دور شدن از خط ولایت به عنوان چراغ روشن امت اسلامی را از دیگر عوامل بروز فتنه در جوامع اسلامی دانست و گفت: غافل شدن از این مسیر ولایت به عنوان خط قرمز نظام و ملت موجب بروز فتنه و خدشه‌دار شدن نظام می‌شود.
به گفته رجبی، فتنه 88 در واقع برایندی از تمام فتنه‌های اجرا شده و اجرا نشده دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی بود که به برکت وجود ولایت و رهبری‌های داهیانه امام راحل و رهبری و حضور در عرصه مردم بی‌نتیجه مانده بود.
وی اظهار کرد: فتنه 88 تنها یک تاکتیک و یک دشمنی نبود، تجمیعی از تمامی ناکامی‌های دشمنی‌ها و توطئه‌هایی بود که دشمنان علیه ایران پیاده کرده بودند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه هر کشور و انقلابی در معرض دو نوع تهدید داخلی و خارجی است، خاطرنشان کرد: آنچه در این میان مهم است تهدیدات داخلی است، چرا که این دست تهدیدات به دلیل ماهیتی که دارد بستر را برای طمع دشمنان بیرونی و تهدیدات تازه آنها فراهم می‌سازد.
به گفته رجبی، خواص بی‌بصیرت و آیادی استکبار در فتنه 88 بستر و زمینه را با حرکت‌ها نابخردانه خود برای دخالت دشمنان در کشور فراهم کردند که مردم بصیر ایران اسلامی با لبیک به ندای رهبری و خلق حماسه نهم دی‌ماه پاسخ دندان‌شکنی به آنها دادند.
به گفته وی، در انتخابات 88 آن زمان که عظمت مشارکت ملت ایران در انتخابات از طریق رسانه‌های مختلف اطلاع‌رسانی شد، دوستداران نظام خوشحال و ابرقدرت‌های جهانی به عظمت ملت ایران اعتراف کردند.
وی حماسه حضور ملت ایران در انتخابات 88 را یک کار سیاسی بالا در تراز جهانی عنوان کرد و گفت:  ایادی خودفروخته استکبار این عظمت را با ریختن آب در آسیاب دشمن به باد دادند و خشم آنان را به خوشحالی تبدیل کردند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس از قانون‌گریزی به عنوان یکی دیگر از مشخصات فتنه 88 و توطئه دشمنان نام برد و افزود: آنهایی که قانون را بعد از انتخابات زیرپا گذاشتند در روزهای قبل از انتخابات دم از قانون می‌زدند و مبنای حرکت خود را بر این اصل استوار کرده بودند.
فتنه 88 در تراز براندازی نظام بود
رجبی با بیان اینکه فتنه 88 در تراز براندازی نظام بود، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از بانیان فتنه‌ای بود که در سال 88 در ایران به واسطه بی‌بصیرتی از سوی عده‌ای خودفروخته به وجود آمد.
به گفته وی، ساده‌لوحی سران فتنه که به اردوگاه دشمن دلخوش کرده بودند موجب شد، نصایح رهبری را نشنیده گرفته و آنگونه که نباید اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این فتنه زیان‌های زیادی را برای نظام داشت، گفت: امیدواری دشمنان نظام به ویژه استکبار جهانی، افزایش فشارها و تحریم‌ها، امیدواری دشمن به براندازی نظام و غیره از تاثیرات زیان‌بار فتنه 88 در ایران اسلامی بود.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس اظهار کرد: خروش خودجوش ملت ایران در نهم دی‌ماه 88 حماسه‌ای در تراز انقلاب بود که تمامی امیدهای دشمنان و دست‌نشانده‌های آنان را در داخل و خارج از کشور بود و تودهنی محکمی به کسانی بود که رویای براندازی نظام را در سر می‌پروراندند.
رجبی با بیان اینکه مردم ایران در نهم دی‌ماه 88 با عاشورا محوری به میدان آمدند، افزود: حماسه نهم دی‌ماه 88 عظمت، اقتدار و تقویت باورهای مردمی را به ارمغان آورد.
به گفته وی، حماسه نهم دی‌ماه 88 در واقع یک رفراندوم ملی در دفاع از انقلاب و رهبری بود و حقانیت جمهوری اسلامی ایران را بیش از گذشته برای جهانیان به تصویر کشید.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه 9 دی‌ماه 88 در واقع غدیر انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: حماسه این روز برای همیشه در تاریخ ملت ایران ماندگار مانده و عظمت این ملت را به جهان ثابت کرد.
وی به انتخابات پیرو اشاره کرد و ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در این حماسه بزرگ گفت: ملت فهیم و بصیر ایران همچون گذشته با افتخار خود در انتخابات پیشرو نیز شرکت و حماسه بزرگ و در تراز انقلاب اسلامی را با حضور پرشورشان رقم خواهند زد.د


 
کد مطلب: 317171
مرجع : فارس