تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: گزارشی از میزبانی ۱۰ روزه مردم فارس از ۱۰۰ شهید گمنام؛

کبوتران خونین بال والفجر و بدر، گرما بخش زمستانِ فارس/ لاله‌های گمنام غریب نماندند

Share/Save/Bookmark
کبوتران خونین بال والفجر و بدر، گرما بخش زمستانِ فارس/ لاله‌های گمنام غریب نماندند
 
مردم استان فارس با یک حماسه‌سازی دیگر و استقبال پرشور از پیکر مطهر حدود ۱۰۰ شهید گمنام ثابت کردند در جایگاه پدران، مادران، خواهران و برادرانشان هستند و آنان هیچ‌گاه غریب نمی‌مانند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: خبر بازگشت‌تان مردم استان فارس را به انتظار گذاشت؛ با عطر و گلاب آماده استقبال شدند، به شکرانه ورودشان سر بر آستان حضرت حق ساییدند...
این‌ها مردان سلحشور و مبارز والفجر8، خیبر، بدر، محرم، والفجریک و تک‌های دشمن هستند، مردانی که از جان و دل گذشته و قلب‌شان فقط برای میهمن اسلامی و حفظ ارزش‌های آن تپید...
آری این روزها میهمان مردم فارس برای نخستین‌بار میزبان پیکر مطهر حدود 100 شهید گمنام بوده و مردان و زنان سخت‌کوش، دلاور، ولایت‌مدار و همیشه در صحنه آن از شمال تا جنوب در واقع میزبان 10 روزه پیکر مطهر شهدا در بیش از 60 نقطه استان فارس هستند.
پیکرهای مطهری که با عنوان کاروان شاهدان بصیر از 21 دیماه امسال از مرز شلمچه وارد استان فارس شده‌ و در مسیر چهار هزار کیلومتری از شمال تا جنوب استان بر روی دستان مردم قدرشناس و ولایت‌مدار استان فارس، استانی که 15 هزار سردار و شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند در حال تشییع است.
این روزها، زمستان فارس با حضور شهدا عطر و بوی بهار گرفته و از دورترین نقطه استان فارس تا شهر شیراز گروه‌ها و اقشار مختلف مردم یا در مراسم تشییع شهدا شرکت کرده و یا منتظر حضور در این مراسم بزرگ معنوی هستند.
شهر شیراز شهر بیش از پنج هزار شهید نیز رنگ و بوی شهادت به‌خود گرفته و در سطح شهر با حال و هوایی که ایجاد شده مردم سومین حرم اهل‌بیت(ع) منتظر حضور شهدا و تشییع باشکوه  آنان در یکم بهمن‌ماه همزمان با شهادت حضرت معصومه(س) هستند.
تشییع پیکر مطهر شهدایی که یادآور برگزاری اجلاسیه بزرگ سرداران و 14600 شهید استان فارس در سال 90 است.
این بار نیز بدون شک این مراسم باشکوه خاطره‌ساز شده و برای همیشه در دل‌ها زنده می‌ماند و مردم سومین حرم اهل بیت(ع) نام خود را در دفتر فرهنگ ایثار و شهادت ثبت می‌کنند.
پس همه با هم یادمان باشد ساعت 8 صبح پنج‌شنبه یکم بهمن‌ماه از دروازه قرآن شیراز به صفوف متحدالشکل مردم سومین حرم اهل بیت(ع) در تششیع شهدای گمنام پیوسته و کبوتران خونین بال را همراهی کنیم.
گزارش از علی شاهسون

م

 
کد مطلب: 319681
مرجع : تسنیم