تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸
 
امام جمعه گرگان:

آمریکا در خصوص موشک‎های ایرانی بهانه‎تراشی می‎کند

Share/Save/Bookmark
 
امام‏ جمعه گرگان گفت: آمریکا در خصوص موشک‎های ایرانی بهانه‎تراشی می‎کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‏‏‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‏‌های‏ نماز جمعه این شهر با اشاره به بهانه‎تراشی‎های آمریکا در عمل به تعهدات‌شان اظهار کرد: اگر آمریکا بخواهد نسبت به تعهدات خود در مسئله برجام عمل نکند، مسئولان و دولت‌مردان باید مواضع صریح، روشن و شفاف خود را در این خصوص داشته باشند.   
وی افزود: آمریکا برای حفظ آبروی خود باید تحریم‎ها را بردارد، چراکه ما به تعهدات خود عمل کردیم و اورانیوم غنی شده 20 درصد را از کشور خارج و به روسیه فرستادیم و در مسئله آب سنگین اراک نیز تعهدات خود را انجام دادیم و آنها به این مسئله اعتراف دارند.
امام‏ جمعه گرگان تصریح کرد: در مسئله برجام هم آمریکا و هم ما دنبال اهدافی بودیم و آنها به اهداف‌شان رسیدند، اما آمریکا به تعهدات خود مبنی بر برداشتن تحریم‎های ظالمانه و یک طرفه هنوز عمل نکرد و باعث شده تا ما نیز به اهداف خود نرسیم.
آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: با این بازی‎های وزارت امور خارجه آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور و مجلس سنا آمریکا، به آنها شک می‎کنیم که دنبال چه بودند و چه می‌خواستند، انجام دهند.
امام جمعه گرگان خطاب به آمریکایی‎ها گفت: اگر به تعهدات خود عمل نکنید، نخستین ضربه را خودتان از حیث بین‎المللی در دنیا خواهید خورد، چراکه ایران امروز دیگر، ایران گذشته نیست که شاه ایران را در اجلاس سران متفقین تحویل نگیرند و به صحبت‎های او توجهی نکنند.
آیت‌الله نورمفیدی افزود: در مسئله برجام، امروز آمریکا در خصوص موشک‎های ایرانی بهانه‎تراشی می‎کند، در صورتی که اصلاً موضوعی در این خصوص در مسئله برجام مطرح نبوده است.
نماینده ولی‌فقیه در گلستان تأکید کرد: آمریکا کور خوانده که بخواهد تنها به هدف خود در پای میز مذاکره برسد و بخواهد ما را اذیت کند و هرچه او بگوید ما انجام دهیم.
آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: هیچ ایرانی به خود اجازه نمی‎دهد با توجه به این مسئله‎ای که به وجود آمده و آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده، تحت فشار آمریکا قرار بگیرد و اگر آمریکا بخواهد راه را کج کند، ما نیز در مقابل آنها ایستادگی خواهیم کرد و جواب آنها را خواهیم داد و از مسئله تعهدات خود برخواهیم گشت.
امام جمعه گرگان با اشاره به ورود شناورهای آمریکایی با 10 نیروی تفنگ‌دار و دستگیری آنان از سوی نیروی دریایی سپاه، گفت: حتی اگر این ورود اشتباه و غیرعمدی بوده، باید آمریکا به مسائل بین‎المللی عمل کند و بدون اجازه به حریم کشورها ورود پیدا نکند.
وی افزود: نیروهای جمهوری اسلامی پس از توقف شناورها و دستگیری نیروهای آمریکایی هیچ‌گونه اذیت و بدرفتاری با آنان نداشتند و بعد از تعاملات و مسائلی که در حقوق بین‎الملل آمده، آنان را آزاد کردند.
به گفته نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، توقیف این شناورها و دستگیری نیروها براساس حقوق بین‎الملل وظیفه جمهوری اسلامی ایران بوده و نباید با توجه به مساله برجام تحت تأثیر قرار بگیریم و این حقوق را رعایت نکنیم و اجازه دهیم آمریکا از این فرصت هر کاری دلش خواست، با ما انجام دهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود سال‌روز ولادت امام حسن‌ عسکری (ع) در هشتم ربیع‌الثانی و سال‌روز ورود آن حضرت به شهر جرجان را گرامی داشت و افزود: یکی از مسئولیت‌های سنگین آن امام، مخفی نگه داشتن فرزندش حضرت مهدی (عج) بود که این خود موجب شده بود تا خود ایشان نیز از برخی دیدارها دوری کنند.
آیت‌الله نورمفیدی همچنین دهم ربیع‌الثانی سال‌روز رحلت حضرت معصومه (س) در قم را تسلیت گفت.د
 
کد مطلب: 319722
مرجع : فارس