تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۷
 
امام جمعه زنجان:

حضور تفنگداران در جزیره فارسی سنگ‎اندازی از سوی آمریکا بود/ اقتدار نیروهای مسلح ایران هشداری به سیاستمداران خام و بی‎تجربه ‌منطقه است

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: حضور 10 تفنگدار آمریکایی در مرزهای آبی ایران، سنگ‎اندازی از سوی آمریکا برای سنجش میزان هوشیاری و آمادگی ایران بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌‏های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: 25 دی ماه سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی است که شخصیت بزرگوار، محدث، عالم و صاحب نفس زکیه است.
وی با اشاره به 26 دی ماه سال 57 به عنوان سالروز فرار شاه خائن از ایران گفت: شاه ایران از حمایت شرق و غرب برخوردار بود اما وقتی در برابر خواسته‏‌های ملت ایران ایستاد، از غرب و شرق نتوانست بهره‌‏مند شود.
خطیب جمعه زنجان گفت: 26 دی ماه همچنین سالروز قرارداد ننگین کمپ دیوید بین مصر و رژیم جعلی و صهیونیستی اسرائیل است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه 27 دی ماه 1334 یکی از روزهای افتخارآمیز در اوج خفقان برای نظام اسلامی بود، افزود حجت‎الاسلام شهید نواب صفوی پایه‎گذار مبارزه مسلحانه با قدرت جهنمی پهلوی به مبارزه پرداخت و در نتیجه نواب، طهماسبی، واهبی و ذوالقدر در این روز اعدام و به شهادت رسیدند که شهید ذوالقدر از اهالی یکی روستاهای شهر قیدار در استان زنجان است.
آیت‎الله خاتمی خاطرنشان کرد: 27 دی ماه 66 سالروز شهادت سید مهدی حکیم توسط رژیم بعث عراق از خاندان بزرگ حکیم است.
وی با بیان اینکه روز سه شنبه سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع) است که امیدوارم زیارت با معرفت آن نصیب همه آرزومندان شود، افزود: این امام همام در 28 سال زندگی خود خدمات شایسته‌‏ای را به اسلام ارائه کردند.
خطیب جمعه زنجان ادامه داد: آماده‌‏سازی فکری جامعه شیعه برای غیبت امام زمان (عج) از جمله اقدامات ارزشمند این امام همام بود که شبکه ارتباطی نمایندگی در گوشه و کنار جهان اسلام ایجاد شد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به روز غزه است، گفت: غزه نام آشنا، غرورانگیز و افتخار آفرین برای مسلمانان جهان است.
آیت‎الله خاتمی افزود: 78 درصد سرزمین فلسطین توسط رژیم اسرائیل غاصب شده است و سه درصد آن نوار مرکزی آن است که مردم آن با قیام انتفاضه، در برابر ارتش جهنمی و تا بن دندان مسلح رژیم غاصب اسرائیل در جنگ‎های 8، 22،55 روزه ایستادند.
وی افزود: وقتی ملتی اراده کند که در برابر زور بایستد مدد الهی شامل حال آنها می‎شود که پس از گذشت 66 سال هنوز این سرزمین سرپا ایستاده و مقاومت می‏‌کند.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به ورود 10 تفنگدار آمریکایی به حوزه آبی سرزمین ایران گفت: صلابت، اقتدار و ایستادگی نیروهای نظامی به ویژه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف قابل دقت و بررسی است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه تحلیل‎های مختلفی در این زمینه از سوی کارشناسان ارائه شد، افزود: این موضوع در چند روز اخیر به مسئله اول دنیا تبدیل شد.
آیت‎الله خاتمی گفت: پس از دو سال مذاکره و زمان فرجام برجام، این حضور بعید به نظر می‎رسد که اشتباه شده باشد.
وی تصریح کرد: این حضور سنگ‎اندازی از سوی آمریکا بود تا میزان هوشیاری ایران را بسنجد، اگر چه مسئولان قبول کردند که این ورود اشتباه بوده است.
خطیب جمعه زنجان با بیان این نکته دیپلماسی آمریکا به شدت برای حل این موضوع به کار افتاد و از دید برخی رسانه‎ها سنگین برایش تمام شد، گفت: دیپلماسی ایران و صلابت و قدرت نیروهای نظامی و دریایی برای دفاع از آب‎های سرزمین ایران از جمله ارتش، سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی نشان داد نیروهای مسلح کشور به مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کاملا اشراف و احاطه دارند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد: این اقتدار، صلابت و مقاومت برای کشورهای منطقه پیام دوستی داشت که اگر انسجام وجود داشته باشد نیازی به حضور ناو هواپیما بر آمریکا، انگلیس و فرانسه در خلیج فارس نیست.
آیت‎الله خاتمی با بیان اینکه اقتدار نیروهای مسلح کشور هشداری به سیاستمداران خام و بی‎تجربه کشورهای منطقه است، ادامه داد: باید کشورهای منطقه متوجه قدرت ایران در تامین امنیت باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در همایش ائمه جمعه در محورهای مختلف از جمله اهمیت انتخابات گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری برگزاری انتخابات از دوراندیشی‎های امام خمینی (ره) بود.
خطیب جمعه زنجان ادامه داد: از دیدگاه مقام معظم رهبری برخی افراد مریض بوده و در هنگام انتخابات مریضی آنها عود می‎کند، نباید انتخابات را خراب کرد برخی‎ها عادت دارند که در نزدیکی انتخابات بر طبل انتخابات بدمند.
وی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری حق انتخاب‎کنندگان، انتخاب شوندگان، حمایت‎کنندگان و ملت باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: تسلیم در برابر نتیجه انتخابات نیز حق‏ الناس است.د
 
کد مطلب: 319784
مرجع : فارس