تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۱
 
امام جمعه قزوین:

نامزدهای انتخاباتی حلال و حرام را در انتخابات در نظر بگیرند

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه قزوین خطاب به نامزدهای انتخاباتی گفت: حلال و حرام را در انتخابات جدی بگیرد و در خصوص وعده‌ها با مردم صادقانه سخن بگویید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین که با حضور نمازگزاران این شهر در مسجد النبی برگزار شد با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: عظمت و اقتداری که در روز 22 بهمن مردم از خود نشان دادند قابل تقدیر و تشکر است.
وی افزود: در راهپیمایی 22 بهمن همه مردم از کودک تا کهنسال با مشت‌های گره کرده و شعارهای خود ضمن استکبارستیزی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: حماسه و شکوه بزرگی که در 22 بهمن رقم خورد به واسطه پیروی از ولایت فقیه و حرکت در مسیر شهدا و امام شهدا است که امید است طلیعه این مشارکت جدی در انتخابات پیش رو نیز شکوفا شد.
عابدینی تاکید کرد: امروز باید شکرگزار نعمتی به نام مردم باشیم که انقلاب اسلامی از آن بهره می‌برد و تجلی این پشتیبانی را در همه عرصه‌ها مانند 22 بهمن مشاهده می‌کنیم.
امام جمعه قزوین ضمن اشاره به بازتاب‌های جهانی 22 بهمن عنوان کرد: فریاد مرگ بر آمریکا و پشتیبانی از ولایت فقیه و نظام دشمنان را بار دیگر مایوس کرد و این حضور در همه شهرهای کوچک و بزرگ و حتی روستاها باعث شد تا خبرنگاران خارجی اعتراف به پشتیبانی بی‌نظیر مردم از نظام کنند چرا که در حکومت‌های غربی و آمریکایی به اذعان خودشان جمعیت بسیار اندکی ممکن است در حمایت از حکومت این چنین حضور داشته باشند.
عابدینی آمریکا را دشمن شماره یک مردم عنوان کرد و یادآور شد: این حرکت‌های انقلابی تضمین شعار مرگ بر آمریکا است و پاسخی به آنها است که می‌گویند باید شعار مرگ بر آمریکا را دفن کنید.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با اشاره به پیروزی‌های محور مقاومت در سوریه یادآور شد: رفع حصر شهرهای شیعه‌نشین و همچنین پیروزی‌های پیاپی در حلب و همچنین در عراق به دلیل توکل به خدا و ائمه اطهار است و غرب و آمریکا نیز که به همراه نوکرانشان تحمل این پیروزی‌ها را ندارند با طرح آتش‌بس به اصطلاح می‌خواهند جلوی شکست تکفیری‌ها را بگیرند.
عابدینی عنوان کرد: شهرهای رفع حصر شده 40 ماه در شرایط سخت زندگی کردند به طوری که حتی ماه‌ها از ریشه گیاهان تغذیه می‌کردند و امروز آزادی‌ آنها خوشحالی مردم را در بر دارد اما غربی‌ها که پدران تکفیری‌ها هستند نه تنها از این موضوع خوشحال نیستند بلکه در اظهاراتشان به محور مقاومت نیز طعنه می‌زنند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ضمن دعوت کاندیداها به اخلاق انتخاباتی عنوان کرد: لازم است تا داوطلبان ضمن پرهیز از تخریب دیگر رقبا به مسائل حرام و غیر حرام توجه داشته و صادقانه با مردم صحبت کنند.
امام جمعه قزوین تصریح کرد: مردم باید در انتخاب خود به این نکته توجه داشته باشند که وقتی یک داوطلب نمایندگی ریخت و پاش‌های زیادی انجام می‌دهد این سرمایه را از کجا آورده و باید بدانند که اینگونه افراد که می‌خواهند با ریخت و پاش به مجلس بروند نمی‌توانند نماینده صادق و خوبی باشند.
وی ضمن هشدار به عربستان که ادعای حمله به سوریه را دارد یادآور شد: تمام دنیا امروز می‌دانند که سعودی‌ها در باتلاق یمن گیر کرده‌اند و این ادعای آنها مبنی بر حمله نظامی به سوریه یک ادعای مضحک است.د

 
کد مطلب: 323763
مرجع : فارس