تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
 
قاضی‌پور:

بزرگترین مانع اجرای اقتصاد مقاومتی بی‌اعتقادی مسئولان به‌ آن است

Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی باید به صورت شفاف برای بعضی مسئولان تشریح شود چرا که نداشتن اعتقاد قلبی مسئولان به اقتصاد مقاومتی بزرگترین مانع اجرای آن است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نادر قاضی‌پور اظهار داشت: اجرای اقتصاد مقاومتی با افزایش تولید ملی جلوگیری از ورود بی‌رویه کالاهای وارداتی، افزایش تولیدات داخلی در همه زمینه‌ها و تشویق تولیدکنندگان به صادران محقق شده و نداشتن اعتقاد قلبی بعضی مسئولان به این امر بزرگترین مانع اجرای آن است.
وی افزود: نباید گمان کرد که با اجرای برجام باید اقتصاد مقاومتی را کنار گذاشت بلکه باید از این فرصت‌ها به منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی به صورت مطلوب سود برد چرا که با اجرای برجام زمینه برای تبادل کالا و صادرات مهیا می‌شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین با اشاره به مشکلات حوزه ارومیه و استان آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: احداث راه‌آهن، احداث سد نازلو و باراندوز، اشتغال، عدم در آمد سرانه، عدم بهداشت مطلوب و عدم سواد بالا در سراسر استان از مشکلات و مسائل حوزه ارومیه و استان آذربایجان‌ غربی است.
وی گفت: بی‌شک نمی‌توان با حذف چند شغلی‌‌ها، اجرای دقیق فرامین رهبری در اقتصاد مقاومتی، توجه به تولید ملی، رفع مشکل شهرک‌های صنعتی، حمایت از کشاورزی و صنایع تبدیلی، احداث کارخانجات و معادن و ایجاد شهرک‌های تخصصی معادن با بیکاری مقابله کرد اما این کار با حاکمیت دولت و مشارکت بخش خصوصی سرعت بیشتری می‌گیرد.
قاضی‌پور به نقش زنان در جامعه اشاره و بیان کرد: زنان می‌توانند در جامعه و در عرصه‌های سیاسی مثمر ثمر واقع شده و نمی‌توان جنسیت آنها را مانع بروز استعدادهایشان قرار داد.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 323884
مرجع : تسنیم