تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶
 
رئیس سازمان بسیج دانشجویی:

کشور هیچ زمان از فتنه در امان نخواهد بود

Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: تا زمانی که جریان نفاق وجود دارد، از فتنه در امان نیستیم و هر چه جامعه اسلامی زودباورتر و سطحی‌نگرتر باشد، نان جریان نفاق بیشتر در روغن خواهد بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: داود گودرزی، دوشنبه شب در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری رویش با اشاره به پیشرفت‌های کشور در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: بعد از 37 سال در اوج تحریم در 30 رشته علمی در دنیا رتبه اول تا دهم را داریم به ویژه پیشرفت‌های قابل توجهی در بحث هسته‌ای، صنایع،‌ ساخت موشک و ... داشته‌ایم.
وی عنوان کرد: از نظر اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز در زمینه مردم‌سالاری، دموکراسی، سطح تحصیل مردم و... پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و نمودار ایران در طول این 37 سال رو به رشد بوده است.
رئیس سازمان دانشجویی همچنین با بیان اینکه حتی دشمنان ما نظیر آمریکا نیز از این پیشرفت آگاهی پیدا کرده‌اند و می‌دانند در حوزه‌های نظامی و ... حریف ایران نیست، خاطرنشان کرد: اکنون این سئوال مطرح است که چرا با وجود این همه پیشرفت، هنوز برخی از مشکلات ما باقی است و در زمینه اشتغال، معیشت مردم، رونق اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی، با مشکلات جدی مواجه هستیم.
گودرزی ادامه داد: این مشکلات به این دلیل است که مبانی فکری و گفتمانی مسئولان با گفتمان انقلاب هماهنگ نیست و نتوانسته‌اند آرمان‌های انقلاب و فرمایشات امام خمینی (ره) را محقق کنند.
وی، یکی دیگر از مسائلی که سبب بروز مشکلات و آسیب‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی به رغم پیشرفت‌های کشور شده است، افزود: توطئه و اقدامات دشمنان در بروز مشکلات ما بی‌تاثیر نبوده ضمن اینکه فرهنگ عمومی ما در مقایسه با سایر کشورها دچار خلل است.
گودرزی با تشریح علل فاصله گرفتن از آرمان‌های امام خمینی (ره)، انقلاب و شهدا عنوان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، دو جریان فکری در کشور حاکم بود که یکی جریان انقلابی و دیگری جریان غرب‌گرایی داخلی بود.
وی ادامه داد: در دوران دولت سازندگی و اصلاحات، مدل توسعه سیاسی و اقتصادی بر اساس مبنای فکری غرب‌گرایی بوده که این امر با جریان انقلاب در تضاد بود زیرا محور با انسان اقتصادی بوده است.
گودرزی خاطرنشان کرد: اما در جریان انقلاب محور اصلی، انسان دینی بوده است و عدالت و معنویت در پیشرفت کشور و نظام نقش اساسی داشته است.
وی بیان کرد: اکنون بعد از 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، وقت آن رسیده که دیگر فریب نخوریم و انسان‌ها را بهتر بشناسیم و به پست و مقام و جایگاه و وابستگی فامیلی افراد توجه نکنیم.
رئیس بسیج دانشجویی با اشاره به بی‌عدالتی‌های حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد عنوان کرد: ثروت و رفاه در اسلام مذموم نیست و همه افراد باید در رفاه باشند نه اینکه یک عده خاص و معتقدیم هر عقب‌ماندگی اقتصادی که وجود دارد، مقصر مبانی فکری است.
وی ادامه داد: اکنون با مروری بر سخنان برخی وزرا و معاونان وزرا، به نظر می‌رسد که مدل فکری و اقتصادی دولت، مدل غربی است و این مدل با مبانی اقتصادی و فرهنگی اسلام مغایرت دارد.
گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جریان نفاق و غرب‌گرایی داخلی از ابتدای انقلاب وجود داشته و دشمن به آن جهت داده و از این دو جریان استفاده کرده و مشکلات کنونی را به وجود آورده است و فتنه 88، نتیجه این دو جریان است.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا فتنه دیگری در راه است، با استناد به فرازی از نهج‌البلاغه بیان داشت: تا زمانی که جریان نفاق وجود دارد، از فتنه در امان نیستیم و هر چه جامعه اسلامی زودباورتر و سطحی‌نگرتر باشد، نان جریان نفاق بیشتر در روغن خواهد بود.
د
کد مطلب: 324270
مرجع : فارس