تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۹
 
دبیر انجمن سیاسی دانشگاه علامه:

مصلحت نظام شفافیت و صداقت با مردم است

Share/Save/Bookmark
 
دبیر انجمن سیاسی دانشگاه علامه با انتقاد از برخی مصلحت‌اندیشی‌های بی‌جا گفت: مصلحت نظام، شفافیت و صداقت با مردم و مبارزه جدی با مفاسد است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علامه عزیزی در مناظره‌ای که با موضوع تاریخچه جنبش دانشجویی و ارتباط آن با انتخابات در دانشگاه یزد برگزار شد، اظهار داشت: امروز وقتی می‌خواهیم در مورد انتخابات بحث کنیم، باید مقدمات انتخابات را فراهم کنیم و باید ببینیم چگونه باید انتخاب انجام دهیم.
وی یادآور شد: اکنون بحثی با عنوان حق‌الناس در انتخابات مطرح است و مجریان و ناظران باید این حق‌الناس را رعایت کنند اما از سوی دیگر، مردم نیز باید انتخاب‌های خود، حق را در نظر بگیرند اما لازمه رعایت حق، شناخت حق و سپس پافشاری روی آن است.
عزیزی با استفاده از تعبیر قلع و قمع کاندیداهای اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس توسط شورای نگهبان عنوان کرد: اما بالاخره در میان همین جمع نیز باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حرکت عقلانی توسط دولت و مجلس تصریح کرد: ایران اگر عقلانی جلو برود، در دو دهه اخیر به جایگاه ژاپن از لحاظ اقتصادی خواهد رسید و این امر معطوف به این است که دولتمردان و مجلسیان ما عقلانی عمل کنند، به فکر مردم باشند و کشور را شناخته و برای آینده آن نگران باشند.
عزیزی همچنین بیان کرد: برای تبیین درست اندیشه‌های سیاسی امام و دفاع منطقی از مبانی حکومت اسلامی، واجب است این موضوع را جدی بگیریم زیرا تاخیر در انجام این تبیین، خسارت‌های بسیاری به دنبال خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه سکوت ما مشکلات را حل نمی‌کند، افزود: باید فضایی ایجاد کنیم که ایده‌های جدید به ذهن مجلسیان بیاید و با روشنگری‌های خود به دنبال پیشرفت کشور و نظام باشیم.
دبیر انجمن سیاسی دانشگاه علامه تصریح کرد: اینکه با منطق «همین است که هست، می‌خواهید بخواهید نمی‌خواهید نخواهید» پیش برویم را قبول نداریم و اجازه نمی‌دهیم که اینگونه باشد بلکه ملاک در هر عملی باید قانون اساسی باشد.
وی تاکید کرد: ما نیز می‌گوییم شورای نگهبان باید باشد و اتفاقا باید نظارت استصوابی نیز داشته باشد اما می‌گوییم باید یک رویه قانونی برای تایید صلاحیت افراد داشته باشد و طبق یک رویه حرکت کند نه اینکه روال و ملاک در هر دوره تغییر کند.
عزیزی در بحث با دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در مورد کاخ‌نشینی برخی افراد و نزدیکان امام در دوران انقلاب اظهار داشت: افتخار ما این است که دولت اصلاحات در نفی دولتی شکل گرفت که خوی آن کاخ‌نشینی بود.
وی تصریح کرد: بزرگان کاخ‌نشین کشور را اصلاح‌طلب نمی‌دانیم بلکه معتقدیم او یک اصولگرای افراطی بود که اکنون توبه کرده و ما او را یک تواب می‌دانیم.
دبیر انجمن سیاسی دانشگاه علامه با انتقاد از اینکه معنای برخی مصلحت‌ها را نمی‌دانیم و متعجبیم از اینکه نام برخی مصلحت‌ها را مصلحت نظام می‌گذارند، افزود: مصلحت نظام در مبارزه جدی با مفاسد است و با مصلحت‌اندیشی‌های بی‌خود مخالفیم.
وی تصریح کرد: مصلحت نظام در شفاف‌سازی و صداقت است و ما برای به دست آوردن همین شفافیت‌ها و صداقت‌ها انقلاب کردیم.
عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مجلس آینده و طیفی که در آن حضور خواهند یافت، افزود: این بستگی به عملکرد طیف موسوم به جریان منتسبان به دولت دارد و به نظر می‌رسد نمایندگان ضعیف که تعداد آنها کم نیست، بیشتر به سمت این طیف متمایل شوند و به نظر می‌رسد مجلس آینده در دست جریان منتسبان دولت باشد.
د
کد مطلب: 324272
مرجع : فارس