تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

ملت ایران در مقابل توصیه‌های انتخاباتی انگلیسیها هوشیار باشند

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: ملت ایران در مقابل توصیه‌های انتخاباتی انگلیسی‌ها هوشیار باشند و فریب تظاهر و دلسوزی رسانه‌های غربی را نخورند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ازجمله بد‌ترین صفات در یک خانواده مسلمان تحمیل خواست و نظر سرپرست خانواده بر دیگر اعضاست و یا برعکس آن است چون دین اسلام آموزه‌های مشخصی در این زمینه دارد در مواردی که دین آن را مباح دانسته و افراد را در انتخاب آزاد گذاشته می‌توان اعمال نظر کرد و در غیر از آنجایز نیست.
وی گفت: دوام و بقای دنیا بی‌اعتبار است و چه بسیار کسانی که به دنیا دل بسته بودند و برای آبادانی آن تلاش کردند اما دنیا به آنان وفا نکرد و اجل جانشان را گرفت که سرنوشت برخی از آن‌ها مثل صدام حسین، قذافی و پهلوی عبرت آموز است.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم تبریز افزود: شایسته است این بیانات به عنوان ملاک و معیار مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
قریشی اظهار داشت: حمایت رهبر معظم انقلاب از ارکان نظام اسلامی درس آموز است چراکه امروز به انحاء مختلف تلاش می‌شود تا شورای نگهبان تخریب شود یا ناکارآمد جلوه داده شود در حالیکه رهبر معظم انقلاب تخریب این شورا را حرکت در مسیر دشمن ارزیابی می‌کنند و مسئولان را به پرهیز از چنین حرکاتی توصیه می‌نمایند.
امام جمعه ارومیه تصریح کرد: روشن است که اگر کارکرد فقهای شورای نگهبان به زیر سوال برده شود اصل مجلس خبرگان رهبری نیز مخدوش می‌شود بنابراین تلاش برای تخریب شورای نگهبان به معنی اجازه دادن برای نفوذ افراد غیرانقلابی به عرصه‌های مهم حکومتی است و باید در مقابل این توطئه هوشیار بود.
وی گفت: درست است که فقهای شورای نگهبان معصوم نیستند چون ما معتقد به عصمت خاندان نبوت و چهارده معصوم (ع) هستیم بنابراین به غیر از آن حضرات، هر کس دیگری می‌تواند در معرض خطا و اشتباهباشد ولی این دلیل نمی‌شود تا عده‌ای بخواهند شورای نگهبان را تخریب کنند.
امام جمعه ارومیه افزود: مثل شورای نگهبان به پزشک و جراح معالجی می‌ماند که مردم به او اعتماد کرده و معالجه درد خود را به او می‌سپارند تا جراحی و درمان کند ولی به هر حال ممکن است پزشک معالج نیز اشتباه کرده و جان مردم را به خطر اندازد ولی در این پروسه قصد و نیت قبلی و توطئه وجود ندارد.
وی گفت: آمریکا همچنمان دشمن ردیف اول انقلاب اسلامی است که در بیانات اخیر مقام معظم رهبری هم بدان اشاره شد بنابرای شعار «مرگ بر آمریکا» در ایران باید استمرار داشته باشد چون دولتی که علناً علیه دولت و ملت ما توطئه می‌کند و علیه این حکومت برنامه‌ریزی می‌کند شایسته دشمنی است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: تلاش مذبوحانه انگلیسی‌ها برای دخالت در امور داخلی به‌ویژه انتخابات هفت اسفندواقعاً جای هوشیاری دارد چون قبل از انقلاب اسلامی همین انگلیس و آمریکا برای سران کشور تعیین تکلیف می‌کردند درحالیکه ملت ما اجازه نداشت که بدون اذن آنان حتی اقدام به تعمیر لاستیک هواپیما کند ولی الان همین‌ها دلسوز مردم و این مملکت شده‌اند.
امام جمعه ارومیه اظهار داشت: جای تعجب است که مثلاً بی‌بی سی به ایرانی‌ها می‌گوید که به فلانی رای دهید و به فلانی رای ندهید، این مداخله در امور داخلی ایران است و بر این اساس مردم باید هوشیار باشند و با اتکا به شناخت خود و دلسوزان انقلاب اقدام به انتخاب افراد اصلح برای خبرگان و مجلس شورای اسلامی نمایند.
قریشی با توصیه نامزدهای انتخاباتی به رعایت قانون و سرلوحه قرار دادن اخلاق در تبلیغات انتخاباتی افزود: کسانی رای خوبی در انتخابات ندارند بهتر است با افراد صالح ائتلاف کنند یا به نفع چهره‌های دلسوز و توانمند کنار بروند تا مجلس با تکیه‌گاه مردمی بالا‌تر شکل گیرد و در این میان بهترین روش تبلیغ انتخاباتی معرفی توانایی‌ها اقدامات و عملکردهاست.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 324823
مرجع : تسنیم