تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران:

نمی‌توانیم انقلاب را وجه‌المصالحه قرار دهیم

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: افراد و شخصیت‌های بسیاری به انقلاب خدمت کردند اما ما نمی‌توانیم انقلاب را وجه‌المصالحه قرار دهیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام علی سعیدی، صبح امروز در یادواره شهدای فصل زمستان یزد در مسجد حظیره اظهار داشت: مجلس انقلابی، نمایندگان انقلابی می‌خواهد و خبرگان انقلابی باید انقلابی باشند و همه اینها به رای مردم باز می‌گردد.
وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم که رهبر تنها نماند، حضور آحاد مردم در انتخابات به ویژه خبرگان رهبری را نیاز داریم.
سعیدی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در مورد اینکه باید در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا بایستیم، عنوان کرد: در مقابل این زیاده‌خواهی‌ها ابتدا مردم به پا می‌خیزند بنابراین رای، نظر و اقدام مردم در همه زمینه‌ها اثرگذار است.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در این انتخابات، رهبری یک روش ویژه را آموزش می‌دهند که آن رای به معتمدان و شناخت مواضع و سابقه و عملکرد افراد است.
وی تصریح کرد: رای هم حق است و هم تکلیف و آنهایی که جلودار هستند، باید این تکلیف را بشناسند و به موقع به آن عمل کنند زیرا اگر این اقدام با تاخیر انجام شود، کار از کار گذشته و دشمن به نتیجه دلخواهش رسیده است.
سعیدی تاکید کرد: ما حق نداریم با هر فردی با روی خوش روبه‌رو شویم و باید تکلیف خود را در مقابل نفوذی‌ها،‌ معاندان و زیاده‌خواهان بدانیم و به موقع به آن عمل کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الزامات پایداری امت‌ها و انقلاب‌ها بیان کرد: تاریخ ما پر فراز و نشیب و سرشار از عزت‌ها و ذلت‌هاست و این فراز و فرود ملت‌ها و انقلاب‌ها، یا جبری است یا تصادفی.
وی با تشریح نظریه‌هایی که تحولات اجتماعی را تصادفی می‌خواند، یادآور شد: بر اساس برخی نظریه‌ها، هر قومی پس از مدتی افول می‌کند اما قرآن می‌گوید تحولات تاریخی قانونمند است و در 35 سوره 136 بار از موسی‌بن‌عمران سخن به میان آمده و علل پیروزی و شکست بیان شده است.
سعیدی همچنین با اشاره به داستان حضرت آدم ادامه داد: داستان فرزندان حضرت آدم، حکایت آقازاده‌هایی است که یکی در راه راست و ولایت قدم برداشت و دیگری به راه کج رفت و به رستگاری نرسید.
وی با بیان اینکه انقلاب و ولایت نعمت هستند، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم به سبک و سیاق خود اشاره می‌کند که اگر قدردان نعمتی بودید، نعمت ادامه پیدا می‌کند وگرنه آن نعمت به زوال می‌رود و خداوند خود زمینه زوال آن نعمت را فراهم می‌کند.
سعیدی افزود: تجربه تاریخی نشان می‌دهد که هر قانون و سنتی بر اساس قانون قرآن پیش می‌رود هر آنچه صدها سال پیش اتفاق افتاده، اکنون نیز اتفاق می‌افتد که این قابل تعمیم است به این معنا که اگر مردم در ایجاد انقلاب نقش داشتند اما برای بقای آن به میدان نیامدند، انقلاب به سوی قهقرا و زوال می‌رود اما اگر مردم به میدان بیایند،‌ انقلاب سیر پیروزی و عزت و استقلال را طی می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در هر رهبری استانداردهایی وجود دارد که اینها با رای مردم جابه‌جا نمی‌شود و خبرگان رهبری نیز نمی‌توانند این استانداردها را تغییر دهند.
وی تصریح کرد: حق حاکمیت با خدا است و قدرت حاکمیت را مردم اجرایی می‌کنند، جمهوریت برای ما بسیار مهم است اما حق حاکمیت را خدا باید بدهد و ما نیز نباید از نقشه راه دین عدول کنیم.
سعیدی تاکید کرد: اگر ملتی فراموش کند که برای انقلاب چه کرده است، سقوط می‌کند و ملت ما نیز که در سختی‌ها و مصائب به خوبی ایستادگی کرده، اگر اکنون که زمان راحتی و امتحان است، رد شود، انقلاب سقوط خواهد کرد.د
 
کد مطلب: 324924
مرجع : فارس