تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲
 
سحرگاه امروز

حجت‎الاسلام روحانی‎نژاد دار فانی را وداع گفت

Share/Save/Bookmark
حجت‎الاسلام روحانی‎نژاد دار فانی را وداع گفت
 
حجت‎الاسلام روحانی‎نژاد از شاگردان برجسته علامه مرحوم آیت‎الله محمد کوهستانی، دار فانی را وداع گفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمدرضا روحانی‌نژاد پس از تحمل سال‎ها درد و رنج ناشی از بیماری کلیوی، سحرگاه امروز در سن 89 سالگی در منزل شخصی خود واقع در فراش‌محله بهشهر، دعوت حق را لبیک گفت.

آن روحانی گران‌قدر، سال 1315 در بهشهر و در خانواده‎ای باتقوا دیده به جهان گشود، پس از گذراندن دوره ابتدایی وارد حوزه علمیه آیت‎الله کوهستانی در روستای کوهستان بهشهر شد و به تحصیل علوم دینی و حوزوی پرداخت.

برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد، در دوران انقلاب نیز با درک شرایط حساس، همراه و همگام با سایر دوستان خود در برنامه‎های دینی و تبلیغی شرکت می‎کرد، پس از انقلاب اسلامی نیز دارای مسئولیت‌هایی از جمله رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رئیس کمیته امداد امام خمینی بهشهر بوده است.

وی پنج سال آخر عمر خود را به‎عنوان یکی از ائمه جماعت حرم مطهر امام رضا (ع) در جوار بارگاه نورانی آن امام همام به تبیین مسائل دینی و به‎روز جامعه اسلامی و جهانی پرداخت.

مراسم تشییع آن فقید روحانی، فردا 9 صبح از مسجد صاحب‌الزمان (عج) فراش‌محله تشییع و براساس وصیت ایشان، در مشهد مقدس خاکسپاری می‎شود.
د
کد مطلب: 325894
مرجع : فارس