تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴
 

آخرین وضعیت جسمی آیت‌الله واعظ طبسی

Share/Save/Bookmark
 
پزشک معالج آیت‌الله واعظ طبسی گفت: حال عمومی وی خوب نیست، اما امیدواریم از داروهای قلبی و عروقی پاسخ مناسبی برای درمان بگیریم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علیرضا صداقت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت نماینده ولی‌فقیه در خراسان،‌ اظهار کرد: حال عمومی آیت‌الله طبسی خیلی خوب نیست و نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی برای او می‌افتد،‌ زیرا هوشیاری آیت‌الله طبسی بازنگشته است.

وی ادامه داد: امیدواریم که از داروهای قلبی و عروقی پاسخ مناسبی برای درمان بگیریم و از مردم می‌خواهیم هم آیت‌الله طبسی و هم تیم پزشکی را دعا کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تمام ارگان‌های آیت‌الله طبسی نارساست، گفت: مشکل ابتدایی ایشان همان ایست قلبی بود که به دنبال آن عملیات احیا انجام شد که این عملیات طولانی شده و حدود 30 دقیقه به طول انجامید.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: وضعیت قلبی و عروقی وی از یک ثبات نسبی برخوردار است، اما تمام ارگان‌ها نارسا هستند.

صداقت با تأکید بر اینکه آیت‌الله واعظ طبسی به مرگ مغزی دچار نشده‌اند، گفت: این احتمال وجود دارد که زمان معالجه ایشان طولانی‌تر شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا آیت‌الله طبسی را برای درمان به بیمارستان رضوی نبردند، گفت: بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، یک بیمارستان فوق تخصصی است و بخش عدالتیان نیز یکی از مجهزیترین ICU های کشور است، بنابراین این بیمارستان تفاوتی با بیمارستان رضوی ندارد.
 
منبع: تسنیم 
کد مطلب: 326410