تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
 
رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان:

ترویج فرهنگ اقامه نماز بدون احساس مسؤولیت همگانی محقق نمی شود

Share/Save/Bookmark
ترویج فرهنگ اقامه نماز بدون احساس مسؤولیت همگانی محقق نمی شود
 
رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان گفت: گسترش و نهادینه شدن فرهنگ نماز نیازمند احساس مسؤولیت همگانی است و تا زمانی که این احساس در وجود ما شکل نگیرد، توفیقی حاصل نمی‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد امروز دوشنبه در جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان، به پیام مقام معظم رهبری در خصوص مسؤولیت همگانی نماز، گفت: همه مسؤولان و مردم در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت مسؤول هستند.


وی بر استفاده از ظرفیت های موجود در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نمار در استان هرمزگان تاکید کرد و افزود: گسترش و نهادینه شدن فرهنگ نماز نیازمند احساس مسؤولیت همگانی است و تا زمانی که این احساس در وجود ما شکل نگیرد، توفیقی حاصل نمی‌شود.


رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان با اشاره به اینکه جامعه نمازی، جامعه مهدوی است ابراز داشت: اگر به اهمیت این موضوع مهم پی ببریم که در برابر اقامه نماز تک تک افراد جامعه مسؤولیت داریم، با شور و نشاط بیشتری در این راستا تلاش می کنیم.


مشاور استاندار در امور اقامه نماز همچنین بیان ‌کرد: علیرغم گذشت 37 سال از عمر انقلاب اسلامی و انجام تلاش‌های فراوان در راستای نهادینه شدن فرهنگ نماز، این فرهنگ هنوز آن طور که باید، نهادینه نشده است.


حجت الاسلام فروزان نژاد ابراز داشت: در سال جدید باید پیام مقام معظم رهبری درباره مسؤولیت همگانی نماز در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد و به طور جد به آن پرداخته شود.


وی تاکید کرد: دستگاه‌های متولی ترویج فرهنگ نماز در استان هرمزگان باید مستندات فعالیت‌های انجام شده در حوزه نماز را به موقع و در تاریخ معین به ستاد اقامه نماز استان برای ارزیابی عملکرد ارسال کنند، در غیر این صورت هیچ امتیازی دریافت نمی‌کنند.


رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان در ادامه با انتقاد از 20 دستگاه اجرایی استان از عدم ارسال جدول ارزیابی در سال جاری، گفت: دستگاه‌های اجرایی هرمزگان باید نسبت به تکمیل و ارائه نظرات و پیشنهادات در جدول ارزیابی ارسال شده به ادارات به منظور مشارکت در برنامه‌ریزی برنامه‌های ستاد اقامه نماز در سال 95 اقدام کنند.


مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز خطاب به دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان، بیان کرد: دستورات ارزشمند دین مبین اسلام، بیانات و پیام‌های رهبر معظم انقلاب و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز به عنوان اسناد بالادستی محسوب شده که در صورت عدم توجه به آنها، اهمیت این اسناد از بین می‌رود.


وی از ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری خبرداد و گفت: ادارات استان، گزارشات و مستندات فعالیت‌های خود را در سال 94 در تاریخ تعیین شده ارسال کردند که این فعالیت‌ها ارزیابی و از برترین‌ها تجلیل شد.


حجت الاسلام فروزان نژاد در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر برگزاری منظم و منسجم جلسات ستاد اقامه نماز، اذعان داشت: ستاد اقامه نماز باید همانند خود نماز برپا باشد.د
کد مطلب: 327890
مرجع : رسا