تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
 
فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان عنوان کرد

ایران کوله‌بار تجربیات نظامی خود را بسته است / تدوین استراتژی دشمن علیه ایران تا 50 سال آینده

Share/Save/Bookmark
ایران کوله‌بار تجربیات نظامی خود را بسته است / تدوین استراتژی دشمن علیه ایران تا 50 سال آینده
 
فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان با بیان اینکه دشمن استراتژی خود را علیه کشورمان تا 50 سال آینده ترسیم کرده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران کوله‌بار تجربیات نظامی خود را بسته و در همه عرصه‌های مدنظر غرب ورود پیدا کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار محمدعلی حق‌بین شنبه شب در چهاردهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه صنعتی مالک اشتر که در سالن شهید نبوی‌منش برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران بعد از اینکه پای به عرصه گیتی نهاد گردوغبار غم 1400 ساله را از چهره دین پاک کرد و دین را آن‌طوری که در اسلام بود به مسلمان سراسر جهان معرفی و عرضه کرد.

وی افزود: امام خمینی (ره) دقیقا در مسیر پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و اهل بیت (ع) آن حضرت، قدم برداشتند تا راه حقیقی را به مسلمانان نشان و آن‌ها را از ضلالت و گمراهی نجات دهند.

فرمانده آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا سوریه ادامه داد: جوانانی که پشت سر امام (ره) حرکت کردند و جان خودشان را در راه اسلام از دست دادند، موجب شد راهی مشخص شود که جوانان امروزی بتوانند آن مسیر و اندیشه را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: امام (ره) دقیقا اساس دین را روی پایه‌هایی استوار کرد که به این راحتی دشمنان قسم‌خورده ما نمی‌توانند انقلاب اسلامی را از مسیر خود خارج کنند.

حق‌بین گفت: شهدای ما در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با تزریق خون‌های پاک خود آنچنان دیوار و درخت تنومندی درست کردند که این دیوار یا درخت تنومند آنچنان انقلاب اسلامی را بیمه کرده است که هنوز دشمنان این ملت و انقلاب راهی را پیدا نکرده‌اند این درخت و دیوار مستحکم را از بین ببرند.

وی بیان داشت: برای ادامه این مسیری که امام خمینی (ره) برای همه ما مشخص کرده است، هزینه‌های بسیار سنگین و فراوانی از جمله شهید خرازی‌ها، باکری‌ها، کاظمی‌ها، صیاد شیرازی‌ها، همت‌ها، کشوری و شیرودی‌ها، چمران و آوینی، شهدای هسته‌ای و امروز نیز شهدای مدافع حرم داده‌ایم.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان خاطر نشان کرد: شهدای مدافع حرم هزاران کیلومتر آن طرف‌تر از مرزها می‌روند تا امنیت کشور را تامین کنند و جهان اسلام را از شر شیاطین آمریکایی، اسرائیلی و عربستانی‌صفت نجات دهند.

وی گفت: آنچه که امام خامنه‌ای پیگیر آن هستند و ما در جامعه باید به دنبال آن باشیم مسئله حیاتی وحدت است؛ باید با وحدت خود اجازه هیچ غلط کردنی به دشمن علیه آب‌ و خاک و سرزمین و دین و مذهب و فرهنگ‌مان ندهیم.

حق‌بین متذکر شد: سیاستمداران غربی با هم‌ پیمان بسته‌اند که انقلاب اسلامی را به هر شکل ممکن از پای درآورند به همین علت شروع به ساختن بازی‌ها و فیلم‌های مختلف سیاسی علیه ما در دنیا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه توان آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن‌ها در سوریه به شدت تضعیف‌ شده است، اظهار کرد: یکی از علت‌های تضعیف غرب در بحران سوریه چشیدن مزه تجارب جمهوری اسلامی ایران و فرزند او حزب الله، در شرایط مختلف جنگی بوده است.

فرمانده آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا سوریه با اشاره به هجرت چمران و خرازی و کاظمی‌های امروزی به سوریه جهت مبارزه با گروهک‌های تروریستی تربیت‌شده غرب، عنوان کرد: اگر آنچه دشمن در نظر دارند امروز در جامعه عملی کنیم و سنگرها را برای آن‌ها خالی کنیم، بدون شک دشمن به ما حمله خواهد کرد.

حق‌بین با بیان اینکه دشمن جنگ را در لبنان، سوریه، عراق و یمن برای سرگرم کردن ما جهت حمله نظامی به مرزها برنامه‌ریزی کرده است، تصریح کرد:‌ دشمنان قسم‌خورده ما استراتژی خویش را علیه کشورمان تا سال 2050 ترسیم کرده‌اند.

فرمانده آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا سوریه بیان داشت: در گذشته دشمنان غربی ما در سال 2004 استراتژی علیه برنامه هسته‌ای کشورمان به نام استراتژی و راهبرد 2020 نیز به نگارش در آوردند و خواستند با دانش و برنامه‌های صلح‌آمیز ما مقابله کنند اما هیچ غلطی نکردند.

وی افزود: رویدادهایی که امروز در منطقه پشت سر هم در حال ایجاد شدن هستند همگی برای مبارزه با قدرت نفوذ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حتی در کل جهان است.

حق‌بین با بیان اینکه دشمن در حال پیگیری راه تقابل با ایران است، متذکر شد: اگر آن‌ها نتوانستند به این موفقیت دست پیدا کنند مجبورند با ما به عنوان یک ابر قدرت فرا منطقه‌ای به تعامل روی بیاورند.

وی حمایت جمهوری اسلامی ایران از غزه، یمن، سوریه، عراق و افغانستان را دفاع از مظلوم در مقابل کفر و استکبار عنوان کرد و ادامه داد: سرباز اسرائیلی تعریف گمراه‌ کننده بهشت در کشتن بی‌رحمانه فرزند در جلوی چشم پدر و مادر از خاخام‌های یهودی به این شکل شنیده است در حالی قرآن کتاب آسمانی همه مسلمانان جهان به شدت این تعریف را محکوم می‌کند.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان با بیان اینکه نمی‌توان با آمریکا شیطان بزرگ سر یک سفره نشست و غذا خورد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها جرات حمله به ایران را ندارند اما با ایجاد جنگ‌های نیابتی، فرهنگی و اعتقادی در آن سوی مرزها در حال فعالیت علیه انقلاب اسلامی‌اند.

وی بیان اینکه آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن‌ها شروع‌کننده جنگ‌ها و تربیت‌کننده سموم بدون پادزهری همچون داعش هستند، بیان داشت: پایان‌دهنده جنگ‌ها آن‌ها نیستند و تنها پادزهر گران‌بهایی که می‌تواند تمامی نقش‌های آن‌ها را خنثی‌سازی کند جمهوری اسلامی ایران است.

حق‌بین گفت: با وجود اینکه غربی‌ها تمام نخبگان جهان را اطراف خود جمع کرده‌اند و به افتخارات علمی و نظامی دست پیدا کرده‌اند، اما انقلاب اسلامی ایران در این عمر بیش از 30 خود به همه آن عرصه‌هایی که مد نظر غربی‌ها بوده است ورود پیدا کرده و کوله‌بار تجربیات نظامی خود را بسته و از گردنه‌های مختلفی عبور کرده است.

وی با بیان اینکه پایه‌های تحقق یک اقتصاد مقاومتی به تمام معنا در کشور وجود دارد که تنها نیازمند اقدام و عمل است، خاطر نشان کرد: آنچه از همه دارای اهمیت بیشتری است و بایستی در جامعه از آن خوب مواظبت کنیم، موضوع فرهنگی است، چراکه این موضوع مهم همه را در بر می‌گیرد.

فرمانده آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا سوریه تنها راه نفوذ دشمن به داخل کشور را از طریق حوزه فرهنگ عنوان کرد و گفت: ایجاد اختلاف‌ها و چند دستگی‌ها در جامعه از طریق این حوزه اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه دشمن در حوزه فرهنگی در تلاش است جامعه را ناامن کند تا به مقاصد شوم خود دست پیدا کند، افزود: به علت گستردگی فرهنگ، اگر دشمن در این حوزه ورود پیدا کند بدون شک به سراغ فروپاشی خانواده‌ها خواهد رفت که چندان هم نمی‌شود در این زمینه کاری انجام داد؛ پس باید راه‌های نفوذ فرهنگی را بر دشمن ببندیم تا هیچ‌گونه خیال پلیدی به ذهن او خطور نکند.

حق‌بین با بیان اینکه در فتنه 88 تنها دیواری که فتنه‌گران نتوانستند به آن تعرض کنند شهدا بود، تصریح کرد: فتنه‌گران فهمیدند اگر دیوار شهدا را تخریب کنند بدون شک زلزله بسیار بزرگی اتفاق خواهد افتاد که همه را با خود از بین خواهد برد.

وی با بیان اینکه غرب امروزه در حوزه اخلاق و فرهنگ دچار فروپاشی است، تاکید کرد: تنها چیزی که هم امنیت و اخلاق را در غرب سرپا نگه‌داشته پول است.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 331500
مرجع : فارس