تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۲
 
مدیرکل اوقاف استان فارس:

بیش از یکصد میلیارد تومان وقف در شیراز انجام شد

Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: همزمان با عید سعید مبعث بیش از یکصد میلیارد تومان وقف در شیراز انجام شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سیّد عباس موسوی پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از وقف‌نامه‌های موقوفه حاج محمدحسن کاظمی شیرازی اظهار داشت: استان فارس با یک هزار و 220 کیلومتر وسعت موقوفات بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است.
وی وجود موقوفات زیاد در استان فارس را نشان از درایت و دینداری اهالی این استان و واقفانی دانست که از سال‌های گذشته از مایملک و دارایی خود گذشتند و به اقدام زیبای وقف دست زدند افزود: واقفان استان فارس با موقوفات خود نه تنها به مردم استان بلکه به مردم ایران و دنیا خدمات ارزشمندی ارائه می‌دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با بیان اینکه امروز نیز واقف و خیّر شیرازی آقای محمدحسن کاظمی و دخترش دکتر هلن کاظمی شیرازی برگ زرینی در زندگی خود ورق زده و مایملک خود را وقف کردند خاطرنشان کرد: امید که این موقوفات برای آنها ذخیره جاودانه باشد.
حجت‌الاسلام موسوی با ابراز امیدواری از اینکه فعالیت‌های مردم استان در این مسیر تداوم یابد تصریح کرد: نیّت تمام واقفان برطرف شدن بخشی از مشکلات همنوعان خودشان است.
وی از تمامی واقفان استان فارس تشکر و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که با استفاده از موقوفات مردم فهیم استان فارس به ویژه سومین حرم اهل بیت (ع) و در قالب وقف جمعی آغاز شده ساخت بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور است که نه‌تنها به مردم استان فارس بلکه به استان‌های همجوار و کل کشور خدمات ارائه می‌دهد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس افزود: این پروژه با تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شروع شده و با همت و تلاش واقفان در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش تسنیم، واقفان نیک‌اندیش، محمدحسن کاظمی شیرازی و دخترش هلن کاظمی شیرازی همزمان با عید سعید مبعث بیست هزار هکتار زمین مزروعی در بخش بیضا، بیست هزار هکتار زمین در شهرک انجیره، باغاتی در شهر خفر، چندین قطعه زمین به مساحت 3 هزار مترمربع در شیراز، دو هکتار اراضی باغی در شهر شیراز، یک هکتار زمین در دروازه قرآن شیراز و یک باب منزل مسکونی در دینکان شیراز در مجموع به ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان را وقف کردند.
درآمد حاصل از این موقوفات براساس نیت واقفان به منظور توسعه علم و دانش و ترویج علوم دانشگاهی و حوزوی، حمایت از نخبگان، دانشجویان، طلاب و پژوهشگران، ساخت ساختمان‌های آموزشی و تهیه کتب، حمایت از پژوهش در زمینه سلامت مالی و اداری و توسعه سلامت اداری، ساخت آسایشگاه و سرای سالمندان، خوابگاه و واحدهای مسکونی ویژه دانشجویان و طلاب، ساخت استراحتگاه همراهان بیمار، برگزاری ویژه برنامه‌های جشن عید قربان و میلاد پیامبر اکرم (ص) هزینه می‌شود.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 331953