تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶
 
سردار رفیق‌دوست:

توان موشکی و پهپادی ایران از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر است/ واکنش به مخالفان تبلیغات دفاعی

Share/Save/Bookmark
توان موشکی و پهپادی ایران از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر است/ واکنش به مخالفان تبلیغات دفاعی
 
وزیر سپاه در دوران جنگ گفت: ما نه‌تنها در موضوع موشکی بلکه در ادوات زره‌ای، پهپاد، زیردریایی و کل صنایع نظامی از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر هستیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار حاج محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس درباره توسعه موشکی و افزایش قدرت دفاعی ایران اظهار داشت: یکی از فواید جنگ بعد از فتح خرمشهر این بود که مقدمه‌ای را برای ما فراهم کرد تا قدرت دفاعی خودمان را با اتکا به جوانان داخلی کشور بدون احتیاج به امکانات خارجی پیش ببریم.
وی افزود: ما نه‌تنها در موضوع موشکی بلکه در ادوات زره‌ای، پهپاد، زیردریایی و کل صنایع نظامی از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر هستیم به‌گونه‌ای که می‌توانیم توانمندی خودمان را در برخی بخش‌ها، با آمریکا و روسیه مقایسه کنیم.
وزیر سپاه در دوران جنگ در پاسخ به این پرسش که چرا برخی اعلام می‌کنند نباید تبلیغات و اطلاع رسانی در زمینه توسعه موشکی ایران صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که در این موضوع، مقام مسئول است اخیراً اعلام کردند که برنامه موشکی ما به هیچ‌کس ارتباط ندارد و برای دفاع از سرزمین‌مان تا حدی که بتوانیم قدرت دفاعی و توسعه موشکی را افزایش می‌دهیم و بیخود کرده هرکسی که بخواهد اعتراض کند.
سردار رفیق‌دوست درباره اینکه آیا ارتقای روابط بین الملل ربطی به پیشرفت زبان انگلیسی دارد، عنوان کرد: یادگیری زبان‌های خارجه هیچ اشکالی ندارد، همان‌طوری که مرحوم شهید بهشتی و یا در حال حاضر رهبر معظم انقلاب به چند زبان دنیا مسلط هستند اما تأسف اینجا است که نباید از دوران کودکی و در مهدکودک این زبان به بچه‌ها آموخته شود.
وی تأکید کرد: زبان رایج ما فارسی بوده که جایگزینی زبان انگلیسی به‌جای زبان رسمی کشور نشان‌دهنده نوعی غربزدگی است.

م
 
کد مطلب: 333049
مرجع : تسنیم