تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
 
فرهاد فلاحتی:

انتخاب لاریجانی نشان از تأثیرگذاری فراکسیون ولایت بر تعیین هیأت رئیسه دارد/ تحلیل اصلاح‌طلبان از انتخاب رئیس مجلس منطقی نیست

Share/Save/Bookmark
انتخاب لاریجانی نشان از تأثیرگذاری فراکسیون ولایت بر تعیین هیأت رئیسه دارد/ تحلیل اصلاح‌طلبان از انتخاب رئیس مجلس منطقی نیست
 
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس دهم گفت: انتخاب لاریجانی نشان‌دهنده این است که فراکسیون ولایت یعنی بزرگترین فراکسیون مجلس دهم تأثیرگذاری خود را در روند تعیین هیأت رئیسه دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: فرهاد فلاحتی در ارتباط با انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس مجلس دهم اظهار داشت: انتخاب لاریجانی نشان می‌دهد مجلس دهم مجلسی با رویکرد وحدت و انسجام بیشتر است.

وی تصریح کرد: همچنین انتخاب لاریجانی نشان‌دهنده این است که فراکسیون ولایت یعنی بزرگترین فراکسیون مجلس دهم تأثیرگذاری خود را در روند تعیین هیأت رئیسه دارد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس دهم یادآور شد: به طور مشخص به دلیل تجارب زیاد لاریجانی و با توجه به پیام مقام معظم رهبری در آغازین روز از کار مجلس دهم که از رئیس مجلس قبلی به نیکی یاد شد همه نمایندگان به این نتیجه رسیدیم که بهترین گزینه برای ریاست مجلس دهم ایشان خواهند بود اگر چه این انتخاب هیأت رئیسه موقت است اما شرایط و فضای مجلس نشان می‌دهد که اقبال فراکسیون ولایت به سمت لاریجانی بوده و امیدواریم ریاست دائمی را هم بگیرند.

فلاحتی با بیان اینکه نتیجه‌گیری دیگر که از این انتخاب می‌توان داشت این است که فضاسازی‌های اصلاح‌طلبان در مورد تعداد آنها در مجلس دهم خنثی می‌شود، اضافه کرد: اصلاح‌طلبان در رسانه‌های خود دم از اکثریت می‌زنند و پیروزی آقای عارف را حتمی می‌دانستند به طوری که حتی در یک تحلیل نهایت تفاوت آراء بین لاریجانی و عارف را پنج رأی پیش‌بینی کرده بودند اما نتیجه اصلی بسیار متفاوت با این پیش‌بینی بود.

وی ادامه داد: بسیاری از سیاسیون اصلاح‌طلب و بسیاری از دولتمردان به نحوی وانمود می‌کردند که مجلس دهم در اختیار نامزدهای آنها است و این موضوع حتی در سخنرانی رئیس جمهور در آغازین روز کاری این مجلس هم به نحوی به این مسأله اشاره شد اما انتخاب لاریجانی توسط فراکسیون ولایت نشان داد که آن تحلیل‌ها منطقی نیست.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس دهم خاطرنشان کرد: البته ذکر این نکته لازم است که فراکسیون ولایت و امید در مقابل هم صف‌آرایی نخواهد داشت، بلکه با تعامل به اقتضایات مهم کشور و آنچه در پیام رهبر در افتتاح مجلس دهم آمده بود توجه نشان می‌دهد.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 334198
مرجع : فارس