تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶
 
خطیب جمعه اراک:

عربستان ام‌الفساد جریان‌های اخیر در بحرین است

Share/Save/Bookmark
عربستان ام‌الفساد جریان‌های اخیر در بحرین است
 
خطیب جمعه اراک گفت: عربستان ملعون ام‌الفساد جریان‌های به وجود آمده در بحرین است و باید بدانند دین اسلام با این حوادث ضعیف نمی‌شود، بلکه با شهادت عالمان بزرگ و مسلمانان، اسلام بیشتر گسترش پیدا می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه اراک با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر و روحانی بزرگوار بحرین اظهار کرد: آل‌خلیفه ملعون با همکاری رژیم کودک‌کش سعودی پنج سال است که جوانان بحرین را به خاک و خون کشیده است و با دستگیری عالمانی همچون آیت‌الله عیسی قاسم و به شهادت رساندن شیخ نمر‌ها تیشه به ریشه خودشان می‌زنند.

وی ادامه داد: مگر می‌شود دولتی شیخ خود را اعدام کند که این عمل ناجوانمردانه و به دور از انسانیت بزرگ‌ترین تأسف برای آل‌خلیفه و آل‌سعود است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: عربستان ملعون ام‌الفساد جریان‌های به وجود آمده در بحرین است و باید بدانند دین اسلام با این حوادث ضعیف نمی‌شود، بلکه با شهادت عالمان بزرگ و مسلمانان، اسلام بیشتر گسترش پیدا می‌کند.

امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفته قوه قضائیه یک مناسبت انقلابی است، تأکید کرد: شهید بهشتی معمار قوه قضائیه است و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به همت و تدبیر و هوشیاری وی به نتیجه رسید.

وی خاطر نشان کرد: شهید بهشتی با تلاش‌های خود قوه قضائیه‌ای عدالت خواه، پاک سرشت، امین و صادق را بنا نهاد.

خطیب جمعه اراک یکی از وظایف اصلی قوه قضائیه را نظارت دقیق، دوری از سیاست، مبارزه با ظلم و... برشمرد و افزود: حقوق‌های کذایی که اخیراً منتشر شده  واقعیت بسیار تلخی است و در اینجا باید نظارت دقیق و برخورد جدی از سوی قوه‌ قضاییه صورت پذیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: متأسفانه بعضی از بانک‌های دولتی، شرکت‌های وابسته به تأمین اجتماعی، بیمه‌ها و... از حقوق‌های کذایی برخوردارند و لذا باید تعادل و عدالت اجتماعی در کشور برقرار شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما برای مستضعفین بوده نه پرداخت حقوق‌های کذایی، تأکید کرد: اگر امکانات عادلانه توزیع شود خیلی از خانواده‌ها دچار فقر نمی‌شوند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه پرداخت‌ها و دریافت‌ها از بیت‌المال باید مشروع باشد، گفت: این پرداخت‌های غیر معقول و بی‌حساب و کتاب دور از انصاف است و ظلم به خون شهدا، انقلاب و مردم است، در این زمینه بازرسی کل کشور باید نظارت و برخورد داشته باشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار کرد: همه موظف هستیم در برابر پولی که دریافت می‌کنیم کار مفید ارائه دهیم و در برابر بیت‌المال مسئولیم.

وی ادامه داد: چاپ پول و اسکناس، به اقتصاد مقاومتی کشور کمک نمی‌کند، بلکه باید به تولید و کار روی آورد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به شهادت شهید مطهری و یارانش در دفتر حزب جمهوری اسلامی به وسیله منافقان کوردل خاطرنشان کرد: خون این شهیدان موجب تثبیت جریان انقلاب، ولایت فقیه و وحدت ملی شد و جریان‌های کوردل از دامنه انقلاب زدوده شدند.

وی بیان کرد: میلیون‌ها جمعیت در عزای شهید بهشتی و یارانش اشک ریختند و مرگ بر منافقین سر دادند.

خطیب جمعه با اشاره به فرا رسیدن ایام لیالی قدر و شهادت امام علی(ع) افزود: سفره رحمت خداوند در این شب‌ها باز و دعا کردن بسیار مهم است و باید قدر این روز‌ها و شب‌های قدر را بیش از گذشته بدانیم.

انتهای پیام

د
کد مطلب: 337402
مرجع : فارس