تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
 
امام جمعه موقت بیرجند:

بی‌توجهی به حجاب و عفاف خیانت به خون شهداست/ لزوم نهادینه‌کردن فضیلت‌های ماه رمضان در طول سال

Share/Save/Bookmark
بی‌توجهی به حجاب و عفاف خیانت به خون شهداست/ لزوم نهادینه‌کردن فضیلت‌های ماه رمضان در طول سال
 
امام جمعه موقت بیرجند بر لزوم نهادینه‌کردن فضیلت‌های ماه رمضان در طول سال تأکید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن مشرفی‌مقدم ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر دعوت به احسان و انفاق را از اصول و توفیقاتی دانست که خداوند به انسان عطا کرده است.

وی اظهار داشت: مقدمات اجابت خواسته‌های انسان با توفیقات الهی حاصل می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند به دعای وداع امام سجاد(ع) در ماه رمضان اشاره کرد و بیان داشت: دعای امام سجاد(ع) تفسیر سوره حمد است، بنابراین فلسفه اصلی این دعا به عنوان یک بسته رشد برای انسان مطرح است.

مشرفی‌مقدم ادامه داد: در این بسته رشد نکات برجسته و برنامه‌های مختلفی برای رشد انسان‌ها و جذب شدن جوانان تبیین شده است.

وی بر ضرورت نهادینه کردن فضیلت‌های ماه مبارک رمضان در طول سال تأکید و تصریح کرد: انس با قرآن،حساسیت بر وقت نماز، آبادانی مساجد، توجه به فقرا و نیازمندان از ویژگی‌های ماه رمضان است.

امام جمعه موقت بیرجند به مناسبت‌های هفته جاری اشاره کرد و افزود: امروز 18 تیر ماه سالروز ادبیات کودکان و نوجوانان است.

مشرفی‌مقدم 21 تیر ماه را سالروز حمله به مسجد گوهرشاد اعلام کرد و اذعان داشت: در این روز 3 هزار نفر در راستای حفظ و صیانت از فرهنگ اصیل اسلامی به نام عفاف و حجاب به شهادت رسیدند.

وی بی‌توجهی به حجاب و عفاف را خیانت به خون شهدا دانست و بیان داشت: کشف حجاب یک فرهنگ غربی بود که توسط رضاخان اجرا شد.

*تلاش دشمن در راستای متزلزل کردن بنیان خانواده

امام جمعه موقت بیرجند از برگزاری همایش‌های دفاع از حریم خانواده در هفته عفاف و حجاب خبر داد و افزود: دشمنان اسلام با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم در راستای متزلزل کردن جامعه و خانواده تلاش می‌کنند.

مشرفی‌مقدم 18 تیر ماه روز کشف توطئه آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه «کودتای نافرجام نقاب» را از دیگر مناسبت‌های هفته جاری ذکر کرد و بیان داشت: وقتی تقویم تاریخ را نظاره می‌کنیم مملو از طرح‌ها و نقشه‌های آمریکا است.

وی ادامه داد: کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد آیا خود نمی‌بینند که همه مصیبت‌ها و مشکلات جامعه امروز همه و همه از غرب نشأت گرفته است و هرچه می‌گذرد بر این مشکلات افزوده می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند سه‌شنبه 23 تیر را آغاز جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی و حمله به مقاومت لبنان اعلام و اضافه کرد: رژیم صهیونیستی پیوسته در حال خونریزی، ظلم و خیانت است.

مشرفی‌مقدم به شرایط سنی کودکان و نوجوانان با توجه به گسترش فضای مجازی و رسانه‌های مختلف اشاره و اعلام کرد: بسیاری از خانواده‌ها مشتاق آموزش هنجارهای اجتماعی ارزشمند به فرزندان هستند اما با توجه به هزینه‌ها و زحمات فراوان به نتیجه‌ای نمی‌رسند.

وی خطاب به مسؤولان امر متذکر شد: اگر تولیدات متناسب با ذوق و سلیقه کودکان و نوجوانان محقق نشود فضای رسانه‌ای با فرهنگ غربی و محصولات نامتناسب پر می‌شود لذا در چنین شرایطی دست‌اندرکاران فرهنگی کشور نمی‌توانند هیچ جایگزینی را در این راستا قرار دهند.

*لزوم جایگزینی محصولات مجازی متناسب با نیاز نسل امروز

امام جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: جایگزین کردن محصولی متناسب با نیاز جوانان و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی نیازمند توجه متصدیان عرصه فرهنگی جامعه است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد.

مشرفی‌مقدم به دیگر مناسبت‌های هفته جاری اشاره کرد و اذعان داشت: چهارشنبه 24 تیرماه سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع(ع) است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جاری که پیوسته با هشدارهای مهم همراه است اشاره کرد و ادامه داد: آنچه انسان از آن همه توصیه برداشت می‌کند این است که مشکلات کشور تنها با پول حل نمی‌شود.

*نیروی ایمانی، ایستادگی و مقاومت حلال مشکلات کشور/ اقتصاد مقاومتی نیازمند تدابیر جدید است

امام جمعه موقت بیرجند نیروی ایمانی، ایستادگی و مقاومت را حلال مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: اگر مسؤولان بر روی این موضوعات سرمایه‌گذاری کنند قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود.

مشرفی‌مقدم بیان داشت: منابع انسانی و نیروهای فکری زیادی در جامعه وجود دارد که می‌توانیم بدون چشم‌داشت به کشورهای غربی جامعه را به اهداف متعالی پیش ببریم.

وی بر لزوم توجه به فرمایشات رهبری و کنترل حقوق‌های نجومی تأکید و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی نیازمند تدابیر جدید است، بنابراین باید این شیوه‌های تغییر یابد.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 339024
مرجع : فارس