تاریخ انتشار : جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲
 

مردم منتظر برخورد دولت هستند / پولها به بیت‌المال برگردد

Share/Save/Bookmark
مردم منتظر برخورد دولت هستند / پولها به بیت‌المال برگردد
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با انتقاد از حقوقهای نجومی برخی مدیران دولتی، گفت: فیشهای نجومی جامعه را اندوهگین کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه تقوا سنگر محافظت از انسان است، اظهار کرد:  تقوای فکری یعنی اینکه انسان فکرش و اندیشه‌اش توحیدی باشد و به حاکمیت خدا فکر کند و به رزاقیت و نصرت خداوند متعال بیندیشد.
وی افزود: تقوای اخلاقی بسیار مهم است. انسان باید ملکه‌های عفت، شجاعت، ایثار و عدالت را در خودش روشن کند.در عدالت توجه‌ خاصی داشته باشد چون عدالت مختص به فرد خاصی نیست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر محور عدالت، گفت: انسانی که از رتبه عدالت ساقط شده، طعمه گرگهای ایمانی می‌شود. عدالت تواضع و آرامش است و باید انسان حواسش باشد که تیر شیطان به او اصابت نکند و عدالت محوری را همیشه سرلوحه کارهای خود قرار دهد.
آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه مالکیت انسان هم از آن خداست، تصریح کرد: اگر کسی مالک چیزی نباشد اختیار آن را نخواهد داشت. خداوند متعال صاحب و مالک انسان است و اختیار ما مملوک اوست. شرع مسیر مشخصی را برای ما مشخص کرده تا خودمان را مالک خویش ندانیم. خداوند خودش را با صفات رحمان و رحیم معرفی و سپس از مالک یوم الدین سخن می‌گوید. این یعنی دلداری و بنده‌نوازی خداوند متعال که بدانیم او همیشه با ما است.
وی ضمن تسلیت شهادت امام صادق(ع) و بیان ویژگیهای آن امام همام، گفت: امام صادق(ع) در میان معصومین  نقطه عطفی بودند و ایشان «سفره‌ گستر» دین هستند. از ویژگیهای خاص امام که توانستند چهار هزار دانشمند تربیت کرده و علوم تخصصی را پیش ببرند و مسیر قانون‌گذاری و قانون‌مداری را در زندگی برای بندگان خدا روشن کنند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فجایع اخیر در  یمن که منجر به قتل عام و مثله کردن مردم شد، از عربستان سعودی به دلیل حمله به این کشور و اتفاقات اخیر به شدت انتقاد کرد.
وی به کشتار اخیر مردم بی‌گناه افغانستان به دست داعش هم اشاره و خاطرنشان کرد: 3 انفجار پی در پی  در این کشور منجر به قتل عام 80 انسان بی‌گناه شد. این اتفاق را طالبان به عهده نگرفت و سازمانهای بین المللی و دولت افغانستان باید پاسخگو باشند که عامل این جنایت هولناک چه کسی بوده است؟
امام جمعه موقت تهران در ادامه بیان کرد: ما این فاجعه را نیز تسلیت می‌گوییم و این امر بار دیگر بی‌عرضگی سازمانهای به اصطلاح حقوق بشر و بین المللی را نشان داد.
آیت‌الله صدیقی در سخنانی با انتقاد از حقوقهای نجومی برخی مدیران دولتی، گفت: فیشهای نجومی جامعه را اندوهگین کرد. فاصله طبقاتی در جامعه، تبعیضها و این‌گونه تعرضها به بیت‌المال در خور حکومت اسلامی نیست و کسانی که مردم به آنها رای دادند تا امانت‌دارشان باشند، باید پاسخ لازم را بدهند.
وی در همین زمینه افزود: مسأله‌ حقوقهای میلیونی، دلها را جریحه‌دار  و احساسات مردم را اندوهگین ساخت و وجدانهای خفته را نیز بیدار کرد. این اتفاق یک  غفلت بوده است اما برای نظام اسلامی ما قابل قبول نیست.
وی با تاکید بر این‌که مردم منتظر اقدام عملی مسئولان در قبال مسأله‌ فیشهای نامتعارف حقوقی هستند، اظهار کرد: مردم منتظرند که ببیند پس از هشدارهای رهبری درباره‌ مسأله‌ فیشهای حقوقی دولتمردان و مسئولان چه عملکردی خواهند داشت؟ به هر حال، آن‌چه که در این ماجرا اتفاق افتاده است، اگر خلاف قانون بوده که حتماً همین است باید به بیت‌المال برگردد تا آغازی برای یک حرکت عدالت محور باشد.
آیت الله صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، درباره‌ ولنگاری فرهنگی، گفت: موضوع ولنگاری فرهنگی امروز خون جگری شده است. بارها و در مقاطع مختلف با بیانات حکیمانه و پیغمبرگونه معظم‌له مورد تاکید و هشدار قرار گرفته است. ایشان به صراحت فرموده‌اند که احساس می‌کنم در دولت و در خارج از آن یک نوع ولنگاری فرهنگی وجود دارد.
وی تصریح کرد: وجود بیش از 100 شبکه خارجی به زبان فارسی که شبانه روز علیه اعتقادات ما برنامه پخش می‌کنند و آنها را زیر سوال می‌برند  یکی از مصادیق تهاجم فرهنگی است که به صورت یک رودخانه در حال حرکت بوده و هر لحظه حالت یک سیل بنیان‌افکن را به خود می‌گیرد. این شبکه‌ها مردم را به لذت جویی دعوت می‌کنند و حدود و مرزهای شرعی را زیر پا می‌گذارد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در خاتمه از عدم کنترل برخی فیلم‌ها و کتابها انتقاد کرد.
ن
کد مطلب: 341940
مرجع : تسنیم