تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۳
 
سردار نقدی اعلام کرد

اعتراف جاسوسان آمریکایی دستگیر شده در ایران برای سرد کردن کانون مساجد

Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اسناد معتبری از اعترافات جاسوسان آمریکایی دستگیر شده در ایران داریم که برای سرد کردن کانون مساجد برنامه ریزی و توطئه کرده‌اند و با کمک نفوذی‌ها این کار را انجام داده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اولین جشنواره برترین‌های مساجد استان تهران، که در حسینیه فاطمه الزهرا(س) سپاه سید الشهدا(ع) برگزار شد، گفت: سلام بر شهیدانی که خاستگاه، پایگاه و محل عروجشان نزد پروردگار، مسجد است.

وی جایگاه رفیع مسجد را در نظام اسلامی یک سنت الهی دانست و گفت: مسجد موهبت و عنایت الهی به جامعه اسلامی است و رونق آن باعث تعالی و رشد آن است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انسان برای تعالی نیازمند دو ارتباط مستحکم است، گفت: ارتباط با خدا برای تعالی معنوی و ارتباط با مردم برای رشد و تعالی اجتماعی انسان از پایه های سنت های الهی هستند.

وی تاکید کرد: عبادت برای پیوند دادن انسان با خدا و مبدأ کمال است و کانون و قطب عبادت وسیع و عمیق با خدا، مسجد است.

وی با تاکید بر اینکه در اسلام کانون خانواده بسیار مهم جلوه داده شده گفت: برای کامل شدن دین باید کانون خانواده شکل گیرد و رعایت احترامات خانوادگی بسیار مهم است.

وی در ادامه اظهار داشت: آنجایی که همه آحاد جامعه گردهم می آیند و پیوند انسان با خدا و دیگران صورت می پذیرد مسجد است. مسجد کانون اصلی ارتباط با خدا و ارتباط با دیگر مؤمنین است. 

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تأکید کرد: مسجد پر رونق و پرجمعیت در محله، جامعه ای با صفا، امن، آرام و تعالی بخش را ایجاد می کند، در حالی که در محله هایی که مسجدی نیست یا مسجدش بی رونق و کم جمعیت است، جامعه ای گسسته و پر مشکل خواهد بود و کسی به فکر حل مشکلات آن نیست.

وی مسجد را کانونی برای تعالی معنوی و اجتماعی انسان دانست و گفت: در مسجد است که مردم از مشکلات هم با خبر می شوند و برای حل آنها تلاش می کنند.

نقدی با بیان اینکه دشمنان اسلام اصل مبارزه با مسجد برای حذف اسلام در دستور کار قرار داده، خاطرنشان کرد: امروز سالروز آتش زدن مسجد الاقصی به دست صهیونیستها است، صهیونیست ها مدت ها با اجرای برنامه های مختلف برای تخریب مساجد تلاش کرده و می کنند، چرا که همین مساجد است که سبب شده مسلمانان فلسطین سر پا ایستاده و هویت خودشان را حفظ کنند.

وی به تخریب مساجد توسط استکبار و ایادی آن اشاره کرد و گفت: استکبار به رهبری آمریکا در جایی که می تواند مسجد را ویران می کند و آنجا که دستش نمی رسد سعی می کند مسجد را از ارزش های اصیل تهی کند و آثار اجتماعی مسجد را از بین برده و تبدیل به یک عبادتگاه فردی کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تخریب و آتش زدن مساجد در بوسنی و هرزگوین، غزه، یمن، سوریه و... را مشهود دانست و افزود: برای تهی کردن مسجد از ارزش ها، توطئه دشمن مشهود نیست؛ اسناد معتبری از اعترافات جاسوسان آمریکایی دستگیر شده در ایران داریم که برای سرد کردن کانون مساجد برنامه ریزی و توطئه کرده اند و با کمک نفوذی ها این کار را انجام داده اند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن می خواهد مساجد کانون حل مسائل اجتماعی و فرهنگی نباشد، گفت: تحصیل و مدرسه در بطن مساجد بود و کسانی که با هدایت دشمنان اسلام و با الگو گیری از غرب، مدارس را از مساجد جدا کردند، مسیر جامعه را تغییر داده و بارزترین نتیجه اش امروز ترویج علوم انسانی غربی و انحراف افکار و اعتقادات در جامعه ما است.

نقدی افزود: عوامل نفوذی دشمنان اسلام  و انقلاب، سعی دارند پیشرفت فرهنگی را در مؤسسات دیگری خارج از مساجد تعریف شود و برای این تلاش زیادی می کنند.

وی در مقابل برنامه دشمن برای تضعیف جایگاه فرهنگی و اجتماعی مسجد، تأکید کرد: باید همه همت خود را برای تقویت جایگاه فرهنگی و اجتماعی مسجد و رونق و گرمی این کانون مهم بکار ببریم و این مجاهده در مقابل دشمنان اسلام است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاستگاه شهید فهمیده ها را مساجد دانست و اظهار داشت: از دل مساجد امثال شهید فهمیده، باهنر، رجایی و ... علیه ظلم و استکبار به پا خواستند و تربیت چنین افرادی برای استکبار خطرناک است از همین رو است که دشمن برای قطع ارتباط مردم با مسجد و تضعیف جایگاه اجتماعی و فرهنگی آن تلاش می کند.

وی از ریش سفیدان، هیأت امنا و ائمه جماعات مساجد درخواست کرد تا با سعه صدر و همراهی با جوانان زمینه جذب و حضور آنان در مسجد را فراهم کنند و اگر فضا و امکانات مسجد اجازه می دهد این امکانات را از آنها دریغ نکنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ادامه داد: زمینه مهم برای رونق مساجد و حضور جوانان وجود پایگاه های بسیج در مساجد است و در این عرصه باید اقشار متخصص بسیج نیز با حمایت و حضور برای تقویت پایگاه های مساجد همت کنند و تشکیل اقشار متخصص نباید باعث تضعیف جایگاه پایگاه مقاومت مسجد شود.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: همانطور که حضرت امام خمینی (ره) به واقع گفتند، «مسجد سنگر است»، حقیقتاً سنگر حفظ دیانت و ارزش ها مساجد هستند.

منبع:فارس
کد مطلب: 345285