تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۳
 

فیلم اسیر آمریکایی داعش منتشر شد

Share/Save/Bookmark
 
اف‌بی‌آی فیلمی را که داعش ۳ سال پیش برای اثبات زنده بودن اسیر آمریکایی خود برای والدینش ارسال کرده بود را منتشر کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «اف‌بی‌آی» فیلمی را منتشر کرده که پیش ازاین که داعش برای اثبات زنده بودن «کِیلا مولر» دختر جوان آمریکایی در بند، برای خانواده‌اش ارسال کرده بود.
این فیلم در اواخر اوت سال 2013 یعنی 18 ماه پیش از آنکه مولر تصادفاً در حمله هوایی ائتلاف ضدداعش به رقه کشته شود، برای خانواده‌اش ارسال شده است.
در این فیلم، دختر جوان که به عنوان امدادگر به سوریه رفته و ایسر داعش شده بود، در حالی که روسری بر سر کرده، خود را معرفی می‌کند و می‌گوید «من به کمک نیاز دارم.»

 
وی در ادامه به خانواده‌اش می‌گوید که بیمار است و مدت زیادی است که در آن مکان مخوف (اسارتگاه داعش) مانده است.

کِیلا مولر 26 ساله که برای سازمان پزشکان بدون مرز کار می‌کرد، در مسیر بازگشت از سوریه به ترکیه ایسر داعش شد و آنطور که داعشی‌ها ادعا می‌کنند، یکی از برده‌های  جنسی ابوبکر البغدادی، سرکرده تروریست‌های داعش بوده است.

والدین کِیلا در مصاحبه با شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» از سامان پزشکان بدون مرز به دلیل بی‌اعتنایی به درخواست داعش برای مذاکره در خصوص شرایط تروریست‌ها برای آزادی دختر جوان، انتقاد کرده‌اند.

پدر خانواده مولر گفته: «آنها دخترم را رها کردند تا شکنجه شود، به او تعرض کنند و نهایتاً بمیرد.»

والدین کِیلا در همان روزهای پیش از کشته شدن اتفاقی دخترشان با بمب‌های جنگنده‌های آمریکایی، پیامی ویدئویی برای داعش ارسال و برای آزادی دخترشان به تروریست‌ها التماس کرده بودند.

«جیسون کُن» رئیس بخش آمریکایی سازمان پزشکان بدون‌مرز اما در موضع‌گیری جدید و عجیبی اعلام کرده که کایلا برای این سازمان کار نمی‌کرده و پزشکان بدون‌مرز «وظیفه اخلاقی» برای مذاکره در خصوص آزادی کسانی که برایش کار نمی‌کنند، ندارد.
منبع:فارس
کد مطلب: 345783