تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
 

شرجی به شهرهای خوزستان سلامی دوباره کرد

Share/Save/Bookmark
 
با بالا رفتن شرجی هوا در خوزستان رطوبت شهرهایی مانند ماهشهر و اهواز به بالای ۸۵ درصد رسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: این روزها خوزستان هوای گرم و همراه با شرجی را دوباره تجربه می‌کند و خرماپزان در شهرهای مختلف این استان همچنان ادامه دارد.
با اشاره به وقوع شرجی شدید در استان گفت: این وضعیت در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.
به گفته کوروش بهادری، مدیرکل هواشناسی خوزستان، امروز در اغلب شهرستان‌های استان شاهد شرجی بود و میزان رطوبت در اهواز به 85 درصد رسید.
اما طوبت هوا در آبادان به 80 درصد، در ماهشهر 90 درصد، در  4 شهر امیدیه، دزفول، بهبهان و شوش 70 درصد و در شادگان 80 درصد است که بیشترین میزان رطوبت هوا در ساعات اولیه صبح گزارش شده است ولی با نزدیک شدن به میانه روز میزان رطوبت هوا کمتر شد.
بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان، این وضعیت با شدت و ضعف تا روز دوشنبه هفته جاری ادامه دارد و دمای هوا نیز در روزهای آینده تغییر چندانی ندارد.
بر همین اساس، در شبانه‌روز گذشته آبادان، اهواز و بستان با 48 درجه و ایذه با 22 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند.
تغییرات دمایی هوای امروز اهواز بین در گرمترین ساعات 48 درجه و در خنکترین ساعات به 31 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
در حالی که گرما، هوای شرجی و گرد و خاک در بیشتر مناطق خوزستان سایه افکنده بارش شدید باران در منطقه زیارتی سیاحتی امامزاده عبدالله (ع) بخش صیدون باغملک در شمال استان خوزستان سبب تعجب همگان شد.
همچنین مردم شهر صیدون نیز در روز گذشته شاهد بارش رحمت الهی بودند که به صورت نم نم بر زمین تشنه این دیار در روزهای آخر تابستان بارید.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 346946