تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
 
حواشی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی ؛

عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت‌زاده در خواب و بیدار+ عکس

Share/Save/Bookmark
عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت‌زاده در خواب و بیدار+ عکس
 
جلسه علنی مجلس برای بررسی برنامه‌ها و سوابق ۳ وزیر پیشنهادی با حواشی همراه بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: جلسه صبح امروز (سه‌شنبه 11 آبان) نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت 3 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش‌، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان با حواشی همراه بود.
* جلسه علنی امروز در حالی آغاز شد که از ابتدای جلسه حضور گسترده خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های ایرانی و خارجی چشمگیر بود. بیش از 350 خبرنگار، عکاس و فیلمبردار در جلسه رأی اعتماد 3 وزیر پیشنهادی حضور دارند.
*رسانه‌های الجزیره، المیادین، التجاه و خبرگزاری‌های فرانسه، آلمان و چین از جمله رسانه‌هایی هستند که با حضور در مجلس شورای اسلامی این رویداد را پوشش خبری می‌دهند.
* حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با استقبال علی مطهری ساعت 8:25 وارد صحن علنی شد که نمایندگان با حلقه زدن به دور وی به بحث و گفت‌وگو با رئیس جمهور پرداختند.
* روحانی  به همراه علی مطهری، نائب رئیس دوم مجلس، محمدرضا تابش و نهاوندیان وارد صحن علنی مجلس شد و عارف با دستمالی که بر دهان داشت و نشان از سرماخوردگی وی می داد، به استقبال روحانی رفت و از روبوسی با روحانی که قصد مصاحفه با وی را داشت، امتناع کرد. ماجرای روبوسی عارف با روحانی و برخی وزرا به یک حال و احوال پرسی و چند شانه به هم زدند ختم شد که این موضوع خنده برخی از نمایندگان را به همراه داشت.
* در ابتدای جلسه علنی صبح امروز، برای مشخص شدن موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی قرعه‌کشی انجام شد که نمایندگان پشت جایگاه هیئت رئیسه این کار را انجام دادند.
* هنگام ورود اعضای هیئت دولت به صحن علنی مجلس ازدحام نمایندگان در ردیف اول جایگاه نمایندگان قابل توجه بود.
*به علت تاخیر روحانی برای حضور در جلسه رای اعتماد علی لاریجانی اعلام کرد تا زمان بررسی برنامه‌ها و رأی اعتماد به وزرا مجلس روال عادی خود را در بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی ادامه دهد.
* به‌دلیل ازدحام نمایندگان در ردیف اول و در جریان بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی، محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران که از موافقان این طرح بود از نمایندگان خواست تا در صندلیهای خود حضور داشته باشند که علی لاریجانی نیز از پشت تریبون اعلام کرد نمایندگان در صندلیهای خود بنشینند.
* در حالیکه سحاق جهانگیری، نوبخت و وزرای علوم، نیرو، امورخارجه، ارتباطات، صنعت، معدن و تجارت، وزیر دفاع و وزیر نفت، همراه رئیس جمهور وارد صحن شدند اما محمود علوی وزیر اطلاعات ساعت 10:10 دقیقه و پس از پایان سخنان رئیس جمهور وارد مجلس شد.
* رئیس جمهور بیش از یک ساعت سخنرانی کرد که فقط در پایان اظهارات خود به بررسی برخی از فعالیت های وزرای پشنهادی پرداخت و از وزرای سابق خود در وزارتخانه های فرهنگ، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش نام برد و از فعالیت آنها تقدیر کرد.
** خواب و بیدار نعمت زاده
* حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان همچنان در حال سخنرانی است و سکوتی در صحن حکم فرماست؛ همه نمایندگان به دفاعیات روحانی از 3 وزیر پیشنهادی گوش می دهند. دروبین مجلس لحظه ای نعمت زاده، وزیر صنعت و تجارت را در حالی که چشمانش بسته است شکار می کند و اما در ادامه باز هم به روایت برخی عکاسان صحن وی در حالت خواب مشاهد می شود. لحظاتی بعد نعمت زاده با چشمانی باز مشاهده می شود که نشان از خواب و بیداری وی در جلسه رای اعتماد دارد.

پیشتر برخی درباره تغییرات کابینه به رئیس‌جمهور گلایه‌هایی را در باب تغییر نعمت‌زاده به علت کهولت سن مطرح کرده بودند.

م
 
کد مطلب: 353958