تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
 
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان خبر داد؛

صدور ۱۱ هزار کارت تغذیه برای کودکان زیر ۵ سال توسط کمیته امداد سیستان و بلوچستان

Share/Save/Bookmark
صدور ۱۱ هزار کارت تغذیه برای کودکان زیر ۵ سال توسط کمیته امداد سیستان و بلوچستان
 
معاون اداری و مالی کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون برای ۱۱ هزار کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان، کارت تغذیه صادر شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وحید نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری کمیته امداد سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کمیته امداد استان برای دستیابی به وضعیت مطلوب سلامت در دوره‌های بعدی زندگی کودکان زیر 5 سال تحت پوشش که دچار سوءتغذیه ناشی از کمبود مواد مغذی غذایی هستند، حمایت‌هایی در قالب اهدای کارت‌های اعتباری خرید مواد غذایی دارد.
معاون اداری و مالی کمیته امداد سیستان و بلوچستان افزود: افراد با استفاده این کارت می‌توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان را از طریق فروشگاه زنجیره‌ای طرف قرارداد با کمیته امداد خریداری کنند.
وی با اشاره به اینکه این کارت تاکنون برای 11 هزار کودک گرفتار بیماری سوء‌تغذیه در سطح استان صادر شده، افزود: با استفاده از این کارت مواد غذایی مناسب از جمله برنج، نخود، لوبیا، عدس، پنیر، مرغ و تخم مرغ با سرانه هر نفر 700 هزار ریال در اختیار خانواده‌های نیازمند معرفی شده از سوی شبکه بهداشت و درمان استان قرار می‌گیرد.
نجفی با بیان اینکه تاکنون بیش از 33 میلیارد ریال برای رفع مشکل سوءتغذیه کودکان خانواده‌های نیازمند استان پرداخت شده، تصریح کرد: کودکان مبتلا به سوءتغذیه در بازه سنی زیر 5 سال از طریق مراکز بهداشتی و درمانی به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد پس از بررسی لازم با تأیید نیازمندی خانواده، به محض تامین اعتبار بین هر یک از این افراد هر ماه سبد غذایی اعطا می‌کند.
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برنامه حمایتی اهدای سبد غذایی به کودکان مبتلا به سوءتغذیه با مشارکت کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و با هدف رفع سوءتغذیه کودکان در حال اجرا است، بیان کرد: این کودکان هر شش ماه یک بار پایش و بررسی می‌شوند که در صورت بهبود، از طرح خارج شده و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.
وی اظهار داشت: با توجه به هماهنگی انجام شده، امسال جامعه هدف این نهاد جهت دریافت سبد غذایی به ادارات کمیته امداد سطح استان مراجعه نمی‌کنند، بلکه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای طرف قرارداد مراجعه می‌کنند.

م
 
کد مطلب: 361522
مرجع : تسنیم