تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱
 

طلبه بسیجی باید دشمن شناس و بصیر باشد

Share/Save/Bookmark
شاخص‌های مرزبان انقلابی/ طلبه بسیجی باید دشمن شناس و بصیر باشد حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با بیان ویژگیهای یک طلبه بسیجی که مرزبان انقلاب اسلامی است، گفت: طلبه بسیجی باید دشمن شناس و بصیر باشد و برای تقابل و تهاجم دشمن برنامه داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی شاهرودی، رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور، در دوره آموزشی تخصصی مربیان طلاب بسیجی خواهر که به منظور نقش آفرینی در شبکه تربیتی بسیج در مجتمع فرهنگی ولایت قم برگزار شد با اشاره به پروژه نفوذ، گفت: تقابل جبهه استکبار و جبهه حق دائمی است. 
وی افزود: تقابل جبهه حق و جبهه باطل در طول تاریخ همیشه وجود داشته است جبهه حق وادی نور که همان سبیل الله است که انسان را به اسلام، ولایت و قرآن کریم سوق می‌دهد و جبهه باطل که وادی ظلمت است انسان را به مسیر طاغوت و طاغوتیان هدایت می‌کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با اشاره به تقابل امروز دو جبهه حق و باطل، بیان داشت: در حال حاضر نماد جبهه حق، ایران و نماد جبهه باطل استکبار است که آمریکا سرکردگی آن را به عهده دارد  و امروز آمریکا در راستای تقابل با جبهه حق متوسل به حربه نفوذ شده که تنها راه مقابله با هجمه نفوذ، نهادینه ساختن انقلابی‌گری و جهاد کبیر در جامعه است.
 
رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با اشاره به مهمترین راهبرد جبهه استکبار در منطقه‌ اسلامی، ابراز کرد: نقشه‌ دشمن در منطقه عمدتا بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است که با ایجاد اختلاف در بین دولت‌ها، ملتها، اختلافات مذهبی و مذهبی نشان دادن جنگ سیاسی و دیگری امر نفوذ است که ایران و منطقه غرب آسیا از مهمترین برنامه‌ها و اهداف دشمن در منطقه به شمار می‌رود.
 
وی با اشاره به مفهوم نفوذ، گفت: نفوذ رخنه و حضور غیر محسوس و خاموش دشمن در پیکره انقلاب با هدف استحاله و بر اندازی است، فرق بین قدرت و نفوذ آن است که در زمینه قدرت دشمن آشکارا و با سلاح طرف مقابل را مجبور به اطاعت می‌کند اما در امر نفوذ دشمن پنهانی و بدون سلاح اراده خود را ارائه می‌دهد و همه ارزشها و باورهای طرف مقابل را به اضمحلال می‎کشد.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با اشاره به انواع نفوذ، اظهار داشت: نفوذ انواع مختلفی اعم از نفوذ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی دارد که الحمدالله نفوذ امنیتی در ایران به اقتدار نیروی مسلح و عنصر بسیج رخ نداده و نخواهد داد. 
 
رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با بیان اینکه مرجعیت و فرهنگ حسینی دو عنصر و عامل قدرت ایران است، عنوان کرد: امروز دشمنان با ایجاد مرجعیت ساختگی و تربیت شیعه و ایجاد تشیع لندنی درصدد تضعیف کردن آن دو عنصر مهم و اساسی هستند.
 
وی با اشاره به نفوذ فرهنگی دشمن، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن سالها است که از براندازی نظام انقلاب اسلامی نا امید شده است برنامه کنونی آمریکا تغییر رفتار ایران است امروز نقاب به چهره کشیده‌اند امروز برای استکبار باقی ماندن انقلاب و وجود فردی معمم در رأس آن مهم نیست بلکه مهم آن است که ایران تامین کننده اهداف آمریکا، صهیونیسم و شبکه قدرت جهان باشد در حالی که تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ فرقی ندارد.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با اشاره به ابعاد نفوذ، بیان داشت: ابعاد نفوذ دشمن شامل نفوذ معرفتی، ارزشی، گرایشی، عملی و رفتاری می‎شود؛ امروز هدف عملیاتی دشمن در امر نفوذ تغییر در ماهیت اسلامی و اعتقادی انقلاب است آنان درصدد هستند که اسلام ما انقلابی نباشد زیرا اسلامی که انقلابی نباشد خنثی و سکولار است و هیچ خاصیتی ندارد.
 
وی افزود: اقتدار امروز جامعه نظام مردم است امروز مهمترین رسالت نیروهای بسیجی طلبه حمایت از ولایت و ارزشهای انقلاب است و باید مانع عملی شدن اهداف دشمنان و سست شدن گفتمان مقاومت باشند.
 
رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با بیان اینکه امروز همه باید دشمن را بشناسند تا مبادا به سوی ظلمت گرایش یابند، بیان داشت: بصیرت، دشمن شناسی، جهاد کبیر و تقویت روحیه انقلابی از موانع نفوذ به شمار می‌روند امروز چشم انداز ما کاملا مشخص و دشمنان کاملا معلوم هستند.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با بیان ویژگیهای یک طلبه بسیجی که مرزبان انقلاب اسلامی است، گفت: طلبه بسیجی باید دشمن شناس و بصیر باشد و برای تقابل و تهاجم دشمن برنامه داشته باشد، بسیجی عنصری است که دلش برای انقلاب، اسلام، قرآن، اهل بیت(ع) و ولایت فقیه می‌تپد.
 
وی افزود: بصیرت یعنى شناخت زمان، شناخت نیاز، شناخت اولویت، شناخت دشمن، شناخت دوست، شناخت وسیله‎هایى که در مقابل دشمن باید به کار برد، این شناختها بصیرت است.
 
رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با اشاره به شاخصهای مرزبان انقلابی(طلبه انقلابی) عنوان کرد: طلبه اعم از بسیجی و غیر بسیجی باید در عرصه داخلی احزاب و جریانات سیاسی را بشناسد و از عقبه فکری آنان اطلاع داشته باشد و در عرصه بین الملل، جنگ نیابتی، تقابل به درون جغرافیای اسلام، ترویج جریانات دینی انحرافی که شامل اسلام داعشی، سکولار و شیعه افراطی است شناخت کافی و وافی داشته باشد.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با اشاره به برخی از عوامل و راهکارهای مقابله با فتنه نفوذ، گفت: یکی از مهمترین عوامل نفوذناپذیری، قدرت و اقتدار است و یکی از برجسته‌ترین عواملی که از ویژگی‌های جریان سلطه و قدرت‌های استکباری، آن است که کشورهای دیگر را محتاج و وابسته و متکی به خود کند تا از این راه بتوانند اراده، افکار و خواسته‌های خود را به آنها تحمیل کند و آن را منفذ و فرصتی برای حضور فرهنگ و سیاست‌های سلطه‌گرایانه خود قرار دهد و لذا قرآن هرگونه رُکُون و تکیه بر ظالمان را هلاکت و آتش و موجب قطع نصرت الهی معرفی می‌کند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بصیرت، دشمن شناسی و مقاومت سدی در برابر هجمه نفوذ دشمن است.

 
کد مطلب: 361866
مرجع : سایت خبری مدرسه فیضیه قم