تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
 
واکنش سردار سنایی‌راد به اظهارات مطهری:

تقویم رزمایش‌های موشکی ربطی به مسائل سیاسی ندارد/ افراد در حوزه تخصصی خود صحبت کنند

Share/Save/Bookmark
تقویم رزمایش‌های موشکی ربطی به مسائل سیاسی ندارد/ افراد در حوزه تخصصی خود صحبت کنند
 
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه تقویم رزمایش‌های موشکی هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد، گفت: نداشتن دانش و عمق کافی درباره مسائل امنیتی و سیاسی گاهی سبب می‌شود برخی افراد در میدان دشمن بازی کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سردار رسول سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر علی مطهری پیرامون انتقاد از زمان برگزاری رزمایش‌های موشکی در هنگام اجرای برجام اظهار داشت: تقویم مانورهای موشکی هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد و بخشی از اقدامات نظام برای افزایش توان بازدارندگی و ایجاد امنیت پایدار در منطقه‌ای است که چهارراه ناامنی دنیاست.

وی افزود: از اوکراین تا یمن و سوریه تا افغانستان را ببینید که چه شرایط ناامن و حادی دارد لذا در چنین شرایطی داشتن قدرت بازدارندگی و اقتدار ملی لازمه پیشرفت و توسعه و زیست است. 

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: ضمن اینکه مذاکره‌کنندگان محترم با جدا کردن قطعنامه 2231 از متن برجام همان زمان اعلام کردند که فعالیت‌های موشکی ایران هیچ ربطی به برجام ندارد.

سنایی‌راد گفت: لذا عدم دانش و عمق کافی نسبت به مسائل امنیتی و سیاسی گاهی موجب می‌شود برخی افراد در زمین دشمن بازی کنند. 

وی افزود: امروز جان کری در آخرین روزهای واگذاری مسئولیت خود به میراث‌خوار جمهوری‌خواهش اعلام می‌کند که می‌شود از بهانه‌های موشکی برای فشار علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد. 

معاون سیاسی سپاه گفت: از طرفی طرح موضوعاتی از زبان برخی ساده‌اندیشان نوعی فضاسازی رسانه‌ای برای سوءاستفاده احتمالی دشمنان در آینده می‌تواند باشد و چنین مواضع سخیفی اگر از روی خیانت نباشد از روی ساده‌اندیشی و ندیدن عمق مسائل امنیتی و سیاسی است.

سنایی‌راد تاکید کرد: لذا افراد در حوزه تخصصی خودشان اظهارنظر کنند و از پرداختن به موضوعاتی که حتی ادبیات بیان‌شان نشاندهنده عدم شناخت کافی از موضوع است خودداری کنند.

وی در ادامه در خصوص جلوگیری از ادامه چنین اظهار نظراتی گفت: کمیسیون امنیت ملی نسبت به این طور مواضع که در مغایرت آشکار با امنیت ملی و همسویی ناخواسته و ناآگاهانه با دشمن در سناریوی فرسایش قدرت ملی قرار می‌گیرد واکنش نشان دهد. 

معاون سیاسی سپاه گفت: همچنین ریاست محترم مجلس که دارای نگاه سیاسی است و با مقوله امنیت آشنایی کامل دارد به صورت منطقی از چنین خطی که تصور می‌شود در برخی موارد سیاسی-انتخاباتی و برای توجیه ناکامی‌ها در بحث برجام است، جلوگیری کند.

سنایی‌راد ادامه داد: قرار نیست افراد برای بازی‌های سیاسی، متعرض مؤلفه‌های امنیت ملی شوند که یا بازی در پازل دشمن و یا نوعی خوش خدمتی برای فعالان سیاسی است. در هر صورت اینها خارج از شئونات نمایندگی مردمی است که برای پاسداشت عزت و امنیت‌شان حدود 200 هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم کرده‌اند و اکنون نیز برای ایجاد امنیت در مقابل تکفیری‌های مورد حمایت نیروهای فرامنطقه‌ای هزینه می‌دهند. 

وی در پایان تصریح کرد: رئیس مجلس و کمیسیون امنیت ملی واکنش منطقی برای متوقف کردن این خط اظهار نظرها که از آن سوی مرزها و خواسته دشمن است داشته باشند.

م
 
کد مطلب: 362379
مرجع : فارس