تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۳
 

دستگیری یکی ازبزرگترین بدهکاران بانکی با2600میلیاردوام بازپرداخت نشده!/«ر.د»با وساطت برادرجنجالی یک مسئول وام میلیاری میگرفت+تصاویر

Share/Save/Bookmark
دستگیری یکی ازبزرگترین بدهکاران بانکی با2600میلیاردوام بازپرداخت نشده!/«ر.د»با وساطت برادرجنجالی یک مسئول  وام میلیاری میگرفت+تصاویر
 
ر.د بخش عمده تسهیلات بانکی را صرف برج سازی در داخل و خارج کشور کرده که از جمله آن برجهای فوق سلطنتی در کامرانیه تهران است! برخی از اخبار حکایت از آن دارد که این بدهکار بانکی اسپانسر بزرگ ستادی بوده است که به تازگی کمک های بابک زنجانی به آن توسط رئیس قوه قضائیه رسانه ای شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اخبار منتشر شده  حکایت از بازداشت رئیس یکی از شرکت‌های فولادی اهواز در روز گذشته ( سه شنبه 28 دی 95) دارد که به‌دلیل بدهی بانکی 2 هزار و 600 میلیارد تومانی بوده است.
 
برخی منابع آگاه در این رابطه با تایید این خبر گفته‌اند: فرد یاد شده به دلیل این بدهی معوقه به وسیله بخش مبارزه با مفاسد اقتصادی اطلاعات سپاه بازداشت شده است.  «ر.د» شده است به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های خود تحت تعقیب بوده و بازداشت وی صورت گرفت. فرد بازداشت شده از بدهکاران بزرگ بانکی در کشور به حساب می‌آید. چندین روز پیش نیز نماینده تهران در مجلس این فرد را به عنوان یکی از نزدیکان برادر رئیس جمهور معرفی کرده بود. وی با پرداخت کردن پول به برخی از افراد اقدام به کارهای غیر از تولید و اقدامات دلالی کرده است.
 
گفتنی است که ر.د  یکی از ابر بدهکاران بانکی است. او از دست پرورده های ر.ص بوده و از تکنیک های او یعنی ایجاد کارخانه ای کوچک به عنوان ویترین فعالیتها برای اخذ تسهیلات نجومی است.
 
یکی دیگر از تکنیک های این دو مفسد اقتصادی نیز  پرداخت رشوه به مدیران شعب بانکی جهت همراهی در ارائه تسهیلات بوده که حداقل منفعت آن عدم شکایت بانک از بدهکار است! 
 
این بدهکار بانکی در دهه هفتاد بیشتر تمرکز خود را بر شعبه فردوسی بانک ملی گذاشت. اخذ وام و ال سی های کلان به اسم کارخانه نورد سمنان که در اغلب موارد با تخلف در اسناد و محل مصرف همراه بود، رشد سریع مالی او را رقم زد. حمایت مالی از برخی مدیران بانکی و سرویس گرفتن در تسهیلات بانکی شگرد وی بوده  است. شگردی که تنها معوقات او به بانک ملی را از سقف 3000 میلیارد تومان گذرانده است! او با این ترفند منابع لازم برای خرید فولاد کاویان و مجتمع فولاد گیلان بدست آورد و علاوه بر آن املاک و برجهای عظیمی در داخل و خارج بهم زد.
 
ر.د  بخش عمده تسهیلات بانکی را صرف برج سازی در داخل و خارج کشور کرده که از جمله آن برجهای فوق سلطنتی در کامرانیه تهران است! 
 
برخی از اخبار حکایت از آن دارد که این بدهکار بانکی اسپانسر بزرگ ستادی بوده است که به تازگی کمک های بابک زنجانی به آن توسط رئیس قوه قضائیه رسانه‌ای شد.
 
این خدمات در انتخابات 92 و 94  صورت گرفته و البته در ازای خدمات، از امتیاز دریافت تسهیلات سفارشی برادر یکی از مقامات دولتی هم بهره مند شده است. او در دولت تدبیر مشمول گشایش اقتصادی شد و از بانکهای تحت سلطه یک باند خاص تسهیلات کلان دریافت کرد و البته پورسانت این تسهیلات را نیز به خوبی به این برادر پرحاشیه پرداخت کرده است. پورسانتی که شناسایی گوشه ای از آن توسط دستگاه نظارتی بزودی پای وی را به ندامتگاه سایر مفسدین اقتصادی خواهد گشود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

م
 
کد مطلب: 362389
مرجع : رجانیوز