تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۸
 

نفس تنگی خوزستان در طوفان گرد و غبار، مدیران استانی در سفر لهستان!

Share/Save/Bookmark
نفس تنگی خوزستان در طوفان گرد و غبار، مدیران استانی در سفر لهستان!
 
پدیده گرد و غبار امروز در حالی مردم خوزستان را غافلگیر کرده است که این روزها استاندار با تعدادی از فرمانداران و مدیران استانی در حال لهستان‌گردی هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پدیده گرد و غبار از صبح امروز با وزش باد تند در نقاط مرکز و نوبی خوزستان مردم را خانه‌نشین کرد.

شدت باد و گرد و غبار امروز به حدی بود که برق برخی مناطق استان قطع شد و همچنین تعدادی از درختان و ... نیز بر اساس سرعت بالای باد از جا کنده شدند.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی پدیده گرد و غبار امروز منشا خارجی ندارد و کانون آن داخلی است. برخی منابع رسمی هم خبر داده اند که میزان گردوغبار در اهواز 66 برابر حد مجاز است.

با این تفاسیر سؤال اینجاست که چه کسی وظیفه رفع مشکلات داخلی پدیده گرد و غبار را عهده‌دار است.

سازمان محیط زیست در این مدت فقط در حد شعار و حرف ظاهر شده و با انداختن توپ به زمین کشورهای همسایه سعی در شانه خالی کردن از بار اصلی مسؤولیت خود است.

در این حال در استان خوزستان نیز اقدام جدی و ریشه‌ای برای رفع مشکل گرد و غبار و رفع کانون‌های داخلی نشده است.

در این چند ماه حضور استاندار خوزستان کمترین جلسات برای بررسی موضوع پدیده گرد و غبار اختصاص یافته است.

امروز نیز در حالی مردم با پدیده گرد و غبار مواجه شدند که استان به همراه تعداد کثیری از مدیران استانی و فرمانداران در کشور لهستان به سر می‌برد و مشغول لهستان‌گردی است.

بهر حال انتظار افکار عمومی از مسؤولان برشمردن تدبیرهایی است که برای کاهش ایجاد کانون‌های داخلی پدیده گرد و غبار که منجر به افزایش روزافزون مهاجرت از استان شده، است.

م
 
کد مطلب: 363347
مرجع : فارس