تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
 
آیت الله مقتدایی:

طلاب هنرهای دینی را بیاموزند/ باید شکرگزار نعمت انقلاب باشیم

Share/Save/Bookmark
طلاب هنرهای دینی را بیاموزند/ باید شکرگزار نعمت انقلاب باشیم
 
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تأکید کرد: طلاب باید هنرهای دینی را بیاموزند و طبق موازین شرع، در خط اسلام و انقلاب حرکت کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:آیت  الله مرتضی مقتدایی پیش از ظهر پنج‌شنبه در اختتامیه پنجمین جشنواره هنر آسمانی که در سالن همایش مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، این همایش را بسیار ارزنده دانست و اظهار داشت: ورود هنر به حوزه اقدام بسیار مهمی است و خوشبختانه طلاب هنرمند نیز استقبال خوبی از این موضوع داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم اینگونه مراسم هنری در برنامه‌های حوزویان ادامه داشته باشد، گفت: باید یکی از هنرهای آسمانی این باشد که مردم در عمل احکام را از ما بیاموزند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه طلاب هنر دینی را بیاموزند و طبق موازین اسلام، در خط اسلام و انقلاب حرکت کنند، گفت: طلاب حوزه غیر از مصالح دین کاری انجام ندهند و در عمل احکام دین را به مردم نشان دهند که این بهترین و مؤثرترین نوع تبلیغ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ایام الله دهه فجر و سالروز سقوط نظام شاهنشاهی و اسقرار حکومتی الهی را تبریک گفت و افزود: با همه حمایت‌هایی که ابرقدرت‌ها از حکومت شاهنشاهی داشتند سقوط این حکومت یک معجزه الهی بود.  

داشتن حکومت اسلامی نعمتی بزرگ است

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: امام راحل شجاعانه در برابر رژیم فاسد ایستادگی کرد و ملت شریف ایران نیز با حمایت امام خود به مقاوت ادامه داد تا انقلاب به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه وضع کشور نسبت به امور دینی بعد از انقلاب پیشرفت خوبی داشته است، عنوان کرد: حکومت اسلامی نعمت بزرگی است که باید خداوند را به خاطر این نعمت شاکر باشیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه در جایی که فقیه حکومت کند آن حکومت الله است، گفت: از بعد از حضرت امیرمؤمنان(ع) چنین حکومتی که در آن حاکمیت با الله باشد دیده نشده بود.

وی ادامه داد: ما حوزویان وظیفه داریم تا از این حکومت الله حمایت کنیم و خداوند را به خاطر آن شکر گذار باشیم.
ف

 
کد مطلب: 364507
مرجع : پایگاه تحلیلی 598