تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
 

مصر کنفرانس گروهک ضد انقلاب در قاهره را لغو کرد

Share/Save/Bookmark
گروهکی ضد انقلاب موسوم به «جبهه تحریر الأحواز» با حمایت عربستان سعودی، قصد برگزاری کنفرانسی در قاهره را داشت که دستگاه امنیتی مصر اجازه آن را نداد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:گروهی موسوم به «جبهه تحریر الأحواز» که از یک ماه پیش برای برگزاری کنفرانسی در قاهره برنامه‌ریزی کرده بود به دنبال مخالفت دستگاه امنیتی مصر مجبور به لغو این کنفرانس شد.
پایگاه «بانوراما الشرق‌الأوسط‌ٔ» گزارش داد که این کنفرانس قرار بود روز شنبه با نظارت عربستان سعودی و با حضور مهمانان ویژه‌ای که برای شرکت در این کنفرانس دعوت شده بودند، برگزار شود.
قرار بود 30 نفر از اعضای مجلس نمایندگان، سیاستمداران مصری، شخصیت‌های حزبی و اساتید حقوق بین‌الملل در این کنفرانس شرکت کنند و برای این منظور از چهارشنبه گذشته «عازف الکعبی» رئیس حزب موسوم به «الدیمقراطی الأحوازی» و «علی الخزعل» رئیس طرح «إعادة شرعیة دولة الأحواز» وارد قاهره شدند اما یک روز پیش از برگزاری این کنفرانس مسئولان مصر ابلاغیه‌ای درباره لغو این کنفرانس بدون بیان علت آن صادر کردند.
لغو این کنفرانس در حالی است که جریان ضد انقلاب یاد شده یک ماه قبل کنفرانسی مطبوعاتی در قاهره با حضور «علی جابر عبدالحمید الخزعل» رئیس طرح «إعاده شرعیت دولة الأحواز» (مشروعیت‌بخشی به دولت اهواز) تحت حمایت عربستان سعودی در قاهره برگزار کرده بود
کد مطلب: 365943