تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴
 

شکایت دانشجویان از وزاری نیرو و صنعت به کمیسیون اصل ۹۰

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، امام صادق(ع)، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی و فرهگیان در پی اقدام مغایر با عرف اسلامی و دیپلماتیک دو وزیر صنعت و نیرو در خانه سفیر سوئد با صدور نامه‌ای شکایت خود را به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تحویل دادند. متن این شکایت نامه به این شرح است:
 
ریاست محترم کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
متاسفانه خبری در صدر اخبار خبرهای روز گذشته 24 بهمن 95 جلب توجه می کرد که در آن به حضور تنی چند از اهالی دولت در جلسه ای در منزل سفیر سوئد برای عقد قراردادهای تجاری اشاره می کند. حضوری که بر خلاف تمام شئون دیپلماتیک انجام شد و مغایر با عرف و اخلاق اسلامی است این افراد با ذلت آفرینی تمام در منزل سفیر سوئد در شرایطی حاضر شدند که حتی شئونات عمومی جامعه اسلامی هم رعایت نشده بود. در این بین حضور فاجعه بار دو نفر از اعضای هیئت دولت آقای نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین آقای چیت چیان، وزیر نیرو، به هیچ وجه قابل توجیه و قابل اغماض نیست. حاشا که مردم شهید پرور ایران اسلامی چنین خفتی را بپذیرند.
 
اینها همه در حالی است که مردم انقلابی استان ها و شهرهای مختلف چون خوزستان، لرستان و ... در اوج محرومیت ها در روزهای سرد زمستانی دچار برق رفتگی های مکرر شده و کماکان با مشکل گرد و خاک و ریزگردها (این بار هم زمان با بارانی که تبدیل به باران گل شده است) دست و پنجه نرم می کنند. غیر از این دو وزیر چه کسانی به صورت مستقیم با قطعی آب و برق این مناطق مرتبط اند و وظیفه جدی دارند؟! مع الاسف به جای اینکه به این اتفاقات رسیدگی کنند در این مهمانی شبانه حضور پیدا کرده اند. وا اسفا..
 
پیرو این اتفاق بدین وسیله بسیج دانشجویی های ذیل الذکر شکایت خود را از بی کفایتی و بی تدبیری این دو وزیر دولت تدبیر و امید اعلام کرده و درخواست استیضاح این دو نفر را دارند. مقتضی است بنا بر قانون به این تخلف محرز رسیدگی شود و نتایج آن در صحن علنی مجلس به اطلاع ملت ایران برسد.
کد مطلب: 365944